Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny. 

3.1.2018 22:00:29 – Kajča13 » Ahoj, gratuluji k hattricku. A zajímalo by mě jak se ti na Kladně líbí? Ať se daří i nadále a díky za odpověď.

Kladno je super, moc se mi tu líbí a hlavně je to jen kousek od Prahy. Je to pro mě rozdíl v tom, že Kladno je maličké město oproti Omsku, kde bydlím. Omsk je totiž milionové město jako Praha. Asi největší rozdíl je v tom, že v Omsku je teď až -20°C a tady je teploučko, zelená tráva…

3.1.2018 22:04:52 – Miška » Ahoj, jaké byly důvody proč ses rozhodl posílit zrovna Kladno? Jsi zde spokojený? Je v týmu někdo, kdo s tebou mluví rusky? Koho v týmu máš nejraději?
Zavolal mi Pavel Patera a zeptal se mě, jestli bych nechtěl přijet a hrát za Kladno. Měl jsem i nějaké nabídky z extraligy, ale protože jsem hrával s Pavlem, tak jsem se rozhodl pro Kladno. Pavel umí rusky, ale je to už pár let, co byl v Rusku, takže trochu zapomněl. Jinak rusky mluví Jurij Repe. V kabině si proto rozumím nejvíce asi s ním.

3.1.2018 22:32:43 – Domča #21 » Dobrý den Antone, jak se Vám na Kladně hraje? Co říkáte na fanoušky? Jste skvělá posila, doufám, že se Vám u nas líbí.
Fanoušci jsou super, nejvíce mě zaujala děkovačka po zápase, což v Rusku nemíváme. Vtipné bylo, když mě po prvním zápase fanoušci vyvolávali a já nevěděl, co mám dělat 😀. Přeji si, aby se co nejvíce vyhrávalo a aby na nás chodilo co nejvíc lidí a fandili nám.

3.1.2018 22:44:23 – Poryyyy19 » Zdravím, v prvé řadě gratuluju ke zvolení hráče měsíce, opravdu si to zasloužíš ! Tvoje výkony jdou neuvěřitelně nahoru a je radost se na tebe dívat. Spoléháme na tebe v play off jako na rozdílového hráče :) Útočníka jako ty jsme hodně ale opravdu hodně potřebovali.
Teď k otázkám: Proč právě (moje oblíbené) číslo 19 ? A jak vnímáš přenechání čísla od Martina Lenďáka ?
Dále pak jestli si pamatuješ z KHL Joshe Grattona který tady hrál minulou sezónu a jestli jste měli mezi sebou nějaký ostřejší konflikt ?
A poslední otázka, jestli neznáš z KHL nebo i jiné ligy skvělého obránce, který skvěle zakládá útok, v přesilovkách pálí přesně od modrý a je zároveň i důraznější v soubojích. Je to právě hráč který by se nám mohl ještě hodně hodit, takových Štichů není nikdy málo :)
V poslední řadě ti přeju spoustu dalších bodů a celý průběh sezóny bez zranění.
Díky !!!

Děkuji za gratulaci. Vyhrát hráče měsíce na Kladně je pro mě zase něco nového. V Rusku to totiž chodí jinak. Když tam někdo vyhraje hráče měsíce, tak se udělá kvíz s otázkami a fanoušci můžou vyhrát například dres nebo hokejku toho vybraného hráče. Tady to zatím děláte jinak. Co se týče čísla dresu, tak devatenáctku už mám od dětství. Když mi bylo osm devět let, tak se rozdávaly dresy a mně přišla do rukou devatenáctka a od té doby ji nosím. Už když jsme podepisovali smlouvu, tak jsem se ptal, která čísla jsou volná, a zrovna číslo devatenáct tam nebylo. Tak jsem se zeptal, jestli není nějaká možnost, že bych ji měl. Pavel Patera se tedy zeptal Martina Lenďáka a ten řekl, že jo, že mi ji přenechá, protože jsem starší. Že mi ji přenechal jsem ale pořádně zjistil, až když jsem sem přijel a uviděl jsem, že ji má na svém místě. Martinovi jsem poděkoval a jsem mu za to moc vděčný. Joshe Grattona si z KHL pamatuji. Vždy, když se naše týmy potkaly, tak se to popralo. Oni moc nehráli hokej, ale byli tam hlavně kvůli těm bitkám.

"Svůj poslední hattrick jsem vstřelil v roce 2008."

3.1.2018 23:05:21 – brutus » Zdravstvuj Anton! Ty molodec! - Na zápase v Litoměřicích se byla podívat i skupinka fandů v dresech Avantgardu. Víš o tom, že bys měl v Čechách nějaký svůj fanklub, nebo za tebou fandové takto jezdí po světě?

To nebyli lidi z Česka ani z Ruska, ale z Drážďan. Ani to nejsou přímo moji fanoušci, spíše fandí Avangardu Omsk. V Rusku je normální, že se chodí takhle na zápasy. Bylo to ale moc hezké, že se na mě přišli podívat a fandit.

4.1.2018 6:39:43 – Roman H. » Antone gratuluji.Vzpominas si kdy jsi dal naposledy v jednom zápase hattrick a hodlas po sezoně zůstat na Kladně když by byl zájem ze strany Rytířů?Přeji mnoho hokejových úspěchů a ať Ti to tam padá do branky soupeřů jako doteď.Díky za odpověď

Vzpomínám si na to. Bylo to v roce 2008, kdy to ještě byla ruská liga a ne KHL. Moje setrvání by mimo jiné záleželo na klubu, jestli by mě tu chtěl. Všechno to ale závisí i na rodině, nevím, jestli letošní sezona nebude moje poslední, protože mi vyrůstají holka a kluk, kteří žijí v Omsku a chybí mi. Teď tři měsíce je to v pohodě, když jsem bez nich, ale pak se uvidí. Celá sezona by asi byla hodně těžká.

4.1.2018 11:58:42 – Kája » Ahoj Antone, s kým sis nejvíc sedl v kabině? Učí tě někdo z kluků česky?:-)

Pár českých slovíček jsem se učil, už když jsem hrál v  Omsku s Pavlem Paterou, Jaromírem Jágrem, Martinem Procházkou nebo Tomášem Vlasákem. Něco málo z toho si tedy pamatuji.

4.1.2018 13:13:26 – Fanda F. » Ahoj, prý občas trénujes s juniorkou, která je letos velmi rozjeta a drží se na 2. -3. Místě extraligy juniorů. Jakou myslíš ze mají kvalitu juniori?

Párkrát jsem s nimi trénoval. Když jsem přišel na Kladno, tak jsem se do toho potřeboval dostat, a tak jsem si s nimi dal pár tréninků navíc. Potom na Nový rok, když jsem se byl podívat doma za rodinou, tak mělo moje letadlo cestou zpět zpoždění, a tak jsem nestihl náš trénink. Proto jsem šel ještě jednou s juniory. V Rusku je to ale úplně normální, když je hráč například zraněný, tak si jde zatrénovat s juniory, aby se dostal do tempa. Juniorský tým Kladna ale nemůžu moc posoudit. Neznám další mužstva, která hrají tuto soutěž, takže nemůžu porovnávat.

"Praha se mi hrozně líbí, nejradši tam mám ZOO."

4.1.2018 14:59:17 – Bublifuk » Ahoj Antone, jak hodnotíš po několika týdnech v Kladně 1) úroveň ligy 2) úroveň klubu - zázemí, tréninky, PR... prostě komplet vše 3) své výkony ;-)
Držím moc palce, ať se daří :)

Ve WSM lize je to asi tak půl napůl. Šest týmů je na vysoké úrovni a hraje opravdu dobře, ale zbytek ligy už nemá takovou úroveň. To je ale normální, je to dané hlavně tím, že mají mladé hráče. Co se týče zázemí, Omsk a Kladno se vůbec nedají srovnávat. Kladno je mnohem menší město a podle toho to také vypadá. V Omsku je aréna pro 11 000 lidí, je nová, má nové šatny a všechno vybavení. Všechno je zkrátka na úrovni KHL. Tady se prostě hraje první liga. Na Kladně je hala už starší, ale kdyby se tu postavila nová aréna, určitě by to vypadalo podobně. V celém Omsku je asi 8 velkých arén. Ta největší je pro 11 000 lidí, menší pro 5500 lidí a ostatní pro 3000 lidí. Všechny jsou ale nové a to se pak moc nedá srovnávat.

4.1.2018 16:18:42 – Josef » Ahoj Antone, jsem moc rád, že jsi přišel zrovna k nám na Kladno. Jak se ti líbí v Česku? Stihl jsi už navštívit nějaké památky? Přátelíš se s Alexandrem Ovečkinem? Přeji hodně štěstí, a dostaň nás prosím do Extraligy :)
V Praze jsem už byl párkrát před tím, než jsem začal hrát za Kladno. Myslím, že jsem sem jezdil snad každý rok. Praha se mi hrozně líbí, nejradši tam mám ZOO, na která se mi líbí, že není na rovině, ale je zajímavě členitá. Pražská zoologická zahrada je pro mě spolu s tou barcelonskou nejhezčí, v jaké jsem byl. S Alexandrem Ovečkinem se znám, protože jsem s ním hrál v národním týmu.

4.1.2018 21:53:10 – Holec » Ahoj Antone, zajimalo by me jak ti chutna ceska kuchyne, vim ze jses tu zatim kratce ale oblibil sis uz nejake mistni jidlo? Preji hodne zdravi a hokejovych i mimo-hokejovych uspechu!
Českou kuchyni mám rád. Úplně nejradši mám asi kachnu se zelím a knedlíkem.

5.1.2018 0:25:31 – Tom » Pouští ti v kabině Kaťušu nebo nějaký podobný typický ruský šlágr?
V kabině se pouští asi dvě ruské písničky. Jedna od Tatu a druhá od DJ Smashe. Ty se tu pouštěly ale už před mým příchodem.

"Česky sice neumím mluvit, ale když se nemluví rychle, tak celkem rozumím."

5.1.2018 9:19:21 – faith and devotion » Ahoj Anton, co rozhodlo o tom, že jsi si vybral Kladno jako další hokejovou štaci? S kým z týmu si zatím nejvíce rozumíš? Bydlíš na Kladně sám nebo s rodinou? Jakému týmu v NHL fandíš? Jsi pro mě opravdu příjemné překvapení, takže doufám, že ti tvoje stávající forma vydrží co nejdéle...

Na Kladně bydlím sám, rodina je v Omsku. Na Nový rok jsem byl na pár dní v Rusku a teď přijede rodina za mnou.

7.1.2018 10:03:25 – Jindra » Dbrý den Antone. Především vám gratuluji k ocenění. Já osobně jsem ruské hokejisty nemíval rád, není v tom nic politického, je to taková běžná odvěká hokejová rivalita. V okamžiku, kdy jsem se ale dověděl, že budete naší posilou, tak sem byl moc zvědavý a vzkutku si vedete zatím skvěle. I já jsem vám dal hlas na obou mých počítačích. Nebudu tentokráte pokládat dotaz týkající se hokeje, hrajete u nás zatím jen krátkou dobu. Ikdyž včerejší prohra v havířově mě trošku zaskočila, ale uvidíme dále. Zajímalo by mě: Jste zatím v naší republice měsíc. Dostal jste se již třeba na prohlídku města, nebo třeba do prahy, zkusil jste, nebo byl jste nucen oslovit běžného občana vaším rodným jazykem? zareagovali lidé také rusky, nebo se to vyřešilo jiným jazykem či způsobem. Jistě víte, že se zde ruština vyučovala a obzvlášť starší generace jazyk částečně zvládá, i já jsem z ruštiny celkem zdárně maturoval. Přeji vám, aď se vám na kladně líbí, herně i lidsky aď se vám daří co nejlépe. Rytíři každou takovou posilu potřebují jako sůl.

S dorozumením tu zatím problém nemám. Česky sice neumím mluvit, ale celkem rozumím, když na mě někdo nemluví moc rychle. Ve švédštině nebo finštině bych byl ztracený, ale čeština a ruština jsou slovanské jazyky a není to zas tak rozdílné. Jinak se domluvím anglicky nebo rusky.

7.1.2018 11:44:05 – Pepa » Ahoj Antone, sleduješ biatlon? A nebo jiné sporty?

Teď nesleduji nic, protože mi nefunguje televize 😀. Biatlon ale jinak rád mám. Z dalších sportů mám potom rád ještě tenis, protože ho hrají na vcelku vysoké úrovni děti mých kamarádů. Rád se podívám třeba i na fotbal.


Anton Kurjanov hostem rádia Relax. Poslechněte si!