Cesta do semifinále vedla přes Prostějov

Rytíři si už v prvním kole play off vyzkoušeli, že ve vyrovnaných bojích umějí vyhrávat. A že umějí i otáčet nepříznivé vývoje zápasů. Série proti Prostějovu totiž byla velmi vyrovnaná. Kladeňáci uspěli v obou domácích zápasech, pokaždé se ale museli bránit až do konce. V prvním střetnutí vyhráli 4:2 po brance do prázdné a ve druhém utkání zvítězili ještě těsněji 2:1.

Jestřábi ale dokázali na svém ledě znovu vyrovnat stav série. Po první periodě třetího zápasu ztrácelo Kladno už dvě trefy, předvedlo ale obrat a dostalo se do vedení. Zápas ale nakonec došel až do samostatných nájezdů, v nichž hosté ztratili 3:4. Druhý venkovní zápas znovu nerozhodlo šedesát minut. Rytíři ale v prodloužení nezvládli oslabení a prohráli 2:3.

Čtvrtfinále se tak znovu vrátilo na Kladno, kde domácí vydřeli po velikém obratu výhru 3:2. Na ledě soupeře pak Kladenští využili chyby z prodloužení a vítězstvím 4:3 si zajistili postup. "Věděli jsme, že mají výborné přesilovky, což potvrdili. Díky tomu se nás pořád drželi o gól nebo dokonce vyhráli. Věřil jsem, že kdybychom šestý zápas nezvládli, tak bychom je doma udělali. Moc jim nevyhovovalo úzké hřiště, které tady máme. V posledním zápase jsme byli šťastnější v koncovce a hlavně rozhodla fyzička. V závěru jsme je přebruslovali a oni už moc nemohli," prozradil kladenský kapitán David Tůma.

V brance je jistotou Lukáš Cikánek

Hlavním tahounem ofenzivy kladenského mužstva byl ve čtvrtfinále útočník David Tůma (4+2). Ten byl nejen nejproduktivnějším hráčem, ale spolu s Jakubem Strnadem (4+0) i nejlepším střelcem Rytířů. "Pořád je co zlepšovat. Teď mi tam něco padlo, za to jsem rád. Jinak je ale super, že se prosazují všechny lajny. Není to jenom na nás. Každá lajna přispěje nějakým gólem a to je hrozně důležité," nepřeceňuje svoje výkony kladenský střelec, který je hlavním tahounem mužstva spolu s brankářem Lukášem Cikánkem. Kladenský gólman si přenesl výbornou formu z konce základní části i do play off a momentálně drží úspěšnost zásahů 91,81 % a průměr 2,23 gólu na zápas. Směrem vpřed si vedou velmi dobře vedle Tůmy také Patrik Machač a Jan Kloz (1+3). Střelecky se zase dařilo Ladislavu Zikmundovi (3+0) nebo Tomáši Redlichovi Danielem Kružíkem (2+1). Kružík přitom odehrál jen tři zápasy, do hry se dostal až při zranění dalších útočníků. "Klobouk dolů před kluky, kteří nahradili zraněné nebo nemocné hráče. Odehráli to fantasticky, takže nebylo ani znát, že nám někdo chybí," pochválil své spoluhráče Tůma.

Jedním ze zraněných hráčů je i legendární Jaromír Jágr, který nastupoval do zápasů vždy alespoň na několik vteřin, aby si připsal start. A podle posledních informací to tak bude probíhat i v dalších zápasech. "Myslel jsem si, že to bude lepší, než to doopravdy je. Realita je ale taková, že se to poslední týden nikam nepohnulo. Nevidím moc velikou šanci, že bych v semifinále plnohodnotně nastoupil," uvedl pro ČTK Jágr, který v posledních dnech znovu začal zvolna trénovat.

Vzájemné zápasy v této sezoně

Pokud si chcete vsadit na postupujícího ze semifinálové série Kladno - České Budějovice, vzájemné zápasy ze základní části vám v tom nepomohou. Oba týmy totiž urvaly po dvou vítězstvích. Rytíři nejprve uspěli na svém ledě díky dobré třetí třetině a vyhráli 4:2. Na jihu Čech ale stáli proti vozové hradbě, kterou postavili Českobudějovičtí ve svém obranném pásmu, a prohráli 0:3. Kladno nakonec ztratilo i druhý domácí zápas. Na ČEZ stadionu se hrála dlouho vyrovnaná partie, jenže hosté se v závěru dokázali prosadit a uštědřili domácím porážku 1:2. V předposledním kole ale Kladeňáci dokázali tuto ztrátu smazat. V Českých Budějovicích se třikrát trefil David Tůma a dopomohl svému mužstvu k výhře 4:1

Motor ztratil s Havířovem jediný zápas

České Budějovice zakončily základní část na druhém místě s čtyřbodovým náskokem před Kladnem. Ve čtvrtfinále se pak Motor potýkal s Havířovem, který obsadil sedmou příčku. A Jihočeši si šli od začátku za postupem. V prvním zápase nepřipustili žádné pochybnosti a zvítězili jednoznačným výsledkem 5:0. Ve druhém zápase už ale i Havířov vystrčil drápky. Jihočeši prohrávali a přišli o svoje vedení, nakonec ale slavili výhru 4:2. Když pak v Havířově zvítězili Českobudějovičtí 4:1, vypadalo to, že je série rozhodnuta. Slezané ale druhý zápas na svém ledě zvládli a uštědřili Motoru porážku 1:3. Výhodu domácího ledu ale využily České Budějovice na jedničku. Jihočeši podruhé v sérii neinkasovali ani jednu branku a po vítězství 3:0 mohli slavit postup. "Budějovice jsou adept na postup do baráže a jsou favorit. My tam pojedeme a budeme chtít udělat aspoň bod," hlásí před nadcházející sérií kapitán Tůma.

Petr Vampola potvrzuje roli lídra

Petr Vampola (2+5) přišel do Motoru v průběhu sezony a ve vyřazovacích bojích jasně dokazuje, že byl pro klub tou správnou volbou. Mezi všemi týmy mu totiž patří druhá pozice v bodování! Skvělé výkony nadále podávají také Václav Nedorost (3+2) a Vlastimil Dostálek (2+2). Vynikajícími výkony se však prezentuje i gólman Petr Kváča, který dosud v pěti zápasech pustil jen šest gólů! To mu stačí na úspěšnost zákroků 95,52 % a průměr 1,20 gólu na zápas! "Jejich gólman sice chytá fantasticky, ale Cigi taky podává výborné výkony. Co se týče gólmanů, bude to vyrovnané," má jasno David Tůma.

1. utkání semifinále play off WSM ligy ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno se odehraje v úterý 13. března od 17:30 v českobudějovické Budvar Areně. Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.

2. utkání semifinále play off WSM ligy ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno se odehraje ve středu 14. března od 17:30 v českobudějovické Budvar Areně. Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.