AKTUALIZOVÁNO O ROZHOVOR 17.08.2012 18:45

Kladenský odchovanec vloni zažil průlomovou sezonu. Dostal větší prostor na ledě a s šestatřiceti body se zařadil na čtvrté místo v bodování klubu. Během výluky by mohl vytvořit údernou formaci s Jágrem a Plekancem a na extraligu se už velmi těší.

Uvažoval jste o jiném působišti než o Kladně?

Samozřejmě mě pár týmů kontaktovalo, ale já jsem z Kladna a chtěl jsem tu zůstat. Kdyby to nevyšlo tady, plánoval jsem zůstat někde poblíž domova.

Jak se těšíte na extraligu?

Samozřejmě se těším, je to hezký návrat po šesti letech. Určitě to bude zajímavé s hráči z NHL.

Vzpomenete si na svůj poslední zápas v dresu Kladna?

To si přesně nepamatuji, ale bylo to doma. Hned za dva dny jsem ještě nastupoval za juniory.

Na kterého soupeře se těšíte nejvíce?

Samozřejmě na pražské kluby Spartu a Slavii. To byly vždycky šperkovní zápasy a na ty se vždy těšíte.

Co očekávat od Slavie ve středečním utkání?

Určitě to nebude jedno z těch nejlehčích utkání. Je tam změna hřiště a bude to úplně jiný hokej, než na který jsem zvyklý. Navíc jsem pět měsíců nehrál, neměl jsem žádný přípravný zápas a bude to trošku znát. Ale rychle se do toho dostaneme a navzájem si pomůžeme. Stejnou situaci má Tomáš Plekanec s Jardou Jágrem. Takže doufám, že si vyhovíme navzájem.

Na tréninku jste hrál s Tomášem Plekancem a Jaromírem Jágrem. Bude to takhle i při zápase?

Tak bylo by to hezké, kdybychom si takhle zahráli a šlapalo nám to. Budu se snažit aby nám to společně vyšlo.

Z ledu jste na pondělním tréninku odcházeli jako poslední...

My jsme spolu nikdy úplně nehráli. Párkrát jsem odehrál něco s Tomášem Plekancem v přípravě před mistrovstvím světa. Musíme se sehrát a tím pádem jsme tam zůstávali déle na sehrání přesilovky, která bude určitě klíčová.