S Motorem parádní atmosféra a parádní vítězství?
To určitě, a bylo to i dost vyhecované, přeci jen to jsou Budějovice. Byl to zápas s parametry play off a jsme rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce. Pro nás to bylo důležité i jako příprava do závěrečných bojů. A je paráda, že přišlo hodně lidí, to nám k vítězství také dost pomohlo.

Utkání se povedlo otočit ze stavu 0:2, to se asi také počítá?
Už v první třetině jsme měli hodně šancí, jen se nám nedařilo dát gól. Ale říkali jsme si, že když budeme mít i dál takový tlak, tak je jen otázka času, než tam něco padne. A to se také stalo, hodně nás to nakoplo a pak už jsme si šli za vítězstvím.

Celé si to z kladenské strany načal prvním gólem ty, jak se ta situace seběhla?
Snažíme se to tak trénovat, že když jde puk nahoru na obránce, tak aby šli hráči do brány. Viděl jsem, jak Réďa nahrává nahoru na Kehyho, takže jsem jel hned před bránu. Kehy má totiž výborné střely příklepem, které se dobře tečují. Jelikož  jsem viděl, jak gólman odjel na druhou stranu, tak už jsem se snažil hlavně trefit ten puk.

Minule se obdobně po dlouhé době trefil Tomáš Redlich, dnes si se dočkal i ty. Takže spadl trochu kámen ze srdce?
Určitě jsem rád, že mi to tam zase padlo a navíc jsme vyhráli. O to je to lepší. Bylo by super, kdyby to pokračovalo dál. Teď se musíme hlavně dobře připravit do play off jako tým a bude jen plus pro mě, když mi to tam začne zase padat.

Proti Slavii se vaši lajnu s Redlichem a Kautem trenéři pokusili rozhodit, ale pak se vrátili k původnímu složení a začali jste dávat góly. Je to tak, že prostě k sobě patříte?
Hrajeme spolu už nějakou dobu. Měli jsme období, kdy jsme moc nebodovali, ale to už je snad pryč. Důležité ale bude, aby bodovala jakákoli lajna, která bude na ledě.

"Dát si pozor na zbytečné fauly a hrát v tempu!"

V první třetině jsme spálili spoustu šancí a nakonec v ní ještě inkasovali. Ale vypadalo to, že i za tohoto vývoje jste věřili ve svoji hru?
I v kabině jsme si řekli, že když ten náš tlak udržíme, tak nám to tam nakonec napadá. Góly dát umíme a v tomto obrovském tlaku jsme věřili, že to Budějovice nemůžou vydržet.

Jak těžké utkání to pro nás bylo vzhledem k tomu, že jsme tři předchozí zápasy prohráli?
Bylo to těžké, ale na každý zápas se snažíme připravovat stejně a dnes tomu nebylo jinak. Ladíme jen detaily. Ale byl to bojovný výkon od celého týmu, každý tam nechal všechno a podobné zápasy nás musí posouvat dál.

Boj o druhou až čtvrtou příčku se docela zahušťuje, jak velké téma v kabině je konečné umístění v tabulce?
Každý vidí, jak si kdo v tabulce vede. S favority tabulky jsou to vždycky těžké zápasy, ale v každém utkání musíme bojovat naplno. V play off pro nás nakonec není až tak důležité, na koho půjdeme. Na každého se musíme připravit stejně.

V posledních čtyřech zápasech na moravském poli jsme vždy inkasovali minimálně pět branek. S čím po reprezentační pauze pojedeme do Prostějova?
Musíme si dát hlavně pozor na oslabení a zbytečně nefaulovat. I dnes jsme první dvě třetiny vydrželi hrát disciplinovaně, až ta třetí byla na obě strany dost rozkouskovaná. Když si na toto dáme pozor a budeme hrát v tempu, tak to je klíč k tomu, jak to dotáhnout co nejdále.