1. kolo ELIOD ELD – 2. část – sk. A – 6. 12. 2018 ZS Ivana Hlinky, Litvínov

Litvínov

HC Litvínov: Čermák – Minařík, Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kuchář, Novotný – Beran, Dej, Postl, Adámek, Kočárek, Slavík, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec. Trenéři: Tvrzník, Nosek.
Rytíři Kladno: Jaňour – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 1. Kočárek (Postl, Skuhrovec), 28. Krocker (Kuchař, Hocelík), 38. Slavík (Brouček, Hocelík), 42. Hynek (Skuhrovec), 57. Kočárek (Brouček, Krocker), 63. Beran (Cimrman) – 11. A. Bareš (Ticháček, Šapovaiv), 17. Chrenka (Šapovaliv), 22. A. Bareš (Havel, Hrabík), 34. Ticháček (A. Bareš, Šapovaliv), 39. Chrenka (Ticháček, Kohlíček). Třetiny: 1:2, 2:3, 2:0 – 1:0. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:47. Rozhodčí: Micka – Kovář, Nekvapil. Diváci: 84.

Do první třetiny vstoupil domácí Litvínov náramně, už v první minutě vedl zásluhou rychlé branky Vojtěcha Kočárka – 1:0. V polovině první třetiny využil během jednadvaceti vteřin přesilovou hru kladenský Adam Bareš, který střelu Jiřího Ticháčka dorazil za brankovou čáru – 1:1. Po dvaceti minutách šlo do šaten za lepšího stavu Kladno, které na začátku sedmnácté minuty poslal do vedení Samuel Chrenka – 1:2.

Rychlá branka se začátkem druhého dějství podařila i Rytířům. Na konci souhry Havel – Hrabík byl úspěšně zakončující Adam Bareš, který přidal svou druhou trefu v tomto zápase – 1:3. Po trestu Michala Koštovala si zahrál přesilovou hru také Litvínov, který se po přesné střele Marka Krockera dostal do kontaktu – 2:3. Vyrovnat mohl z trestného střílení David Skuhrovec, ale ten brankáře Vojtěcha Jaňoura nepřekonal. Krátce nato vrátil ztracené dvoubrankové vedení na stranu hostí během přesilové hry obránce Jiří Ticháček – 2:4. Přestřelka ve druhé části neustála a Litvínov opět dokázal odpovědět, v oslabení se dostal do úniku Marek Slavík, kterému se podařilo snížit – 3:4. Závěrečné slovo měl ale podobně jako v první třetině opět Samuel Chrenka, jenž si podobně jako Adam Bareš připsal svou druhou trefu v zápase – 3:5.

Třetí část začala podobně jako ty předešlé, stejně jako Kladno dokázal i Litvínov podruhé využít přesilovou hru, v níž se prosadil Václav Hynek – 4:5. Ač bylo Kladno střelecky aktivnější ve všech třetinách, utkání zdramatizoval v polovině padesáté sedmé minuty Vojtěch Kočárek, který svou brankou poslal utkání do prodloužení – 5:5.

Dokonaný obrat dovršil v polovině prodloužení Vít Beran, který rozhodl o bonusovém bodu po přihrávce Adama Cimrmana – 6:5.