Rytíři se po posledním kole posunuli na čtvrté místo, kde se s osmnácti body drží jen o jediný bod za druhým Přerovem a třetím Motorem. Kladenští si z posledních tří utkání odnesli šest bodů, když nejprve dvakrát stáhli ztrátu proti Benátkám nad Jizerou a v konečném výsledku zvítězili 5:3. Proti rozjetému Přerovu to pak bylo veliké drama, které nakonec Kladno dokázalo dotáhnout až do prodloužení a samostatných nájezdů. V těch se ale nezadařilo ani jednomu z Rytířů a byla z toho porážka 3:4. Naposledy se Kladenští představili v Litoměřicích, kde hráli dlouhou dobu bez branek, ale náskok po gólu Davida Tůmy neudrželi a museli znovu podstoupit až samostatné nájezdy. V těch vystřelil Kladnu výhru 2:1 a bod navíc Jan Kloz. "Remíza po šedesáti pěti minutách byla spravedlivá. Dostali jsme se do vedení, ale potom mi přišlo, že jsme se zbytečně stáhli do obrany. Litoměřice po naší několikáté chybě zaslouženě vyrovnaly. Nájezdy pak byly jen o štěstí," uvedl asistent trenéra Pavel Patera.

Po posledním utkání se opět proměnilo čelo kanadského bodování kladenského týmu. Nejproduktivnějším hráčem je aktuálně Jan Kloz (1+8), který si v Litoměřicích připsal asistenci a podepsal se pod vítězný nájezd. Za ním následují nejlepší střelec David Tůma (6+2) a centr jejich formace Patrik Machač (3+4). Mezi obránci má nejvíce bodů na svém kontě Petr Štindl (0+4). V posledním kole si vylepšil svoje statistiky brankář Miroslav Kopřiva, který zlepšil svoji úspěšnost zákroků na 91,01 %. Lukáš Cikánek se pak drží na čísle 89,83 %.

Co se týče vzájemných zápasů Rytířů s Pražany, byla loni bodově úspěšnější Slavia. Kladenští sice v prvním zápase zvítězili 3:2, pak ale dvakrát padli výsledky 2:4 a 0:1. Poslední vzájemné střetnutí Rytíři zvládli 3:2 po samostatných nájezdech a celkově odešli ze vzájemných soubojů o bod chudší než soupeř.

Slavia podává v sezoně nevyrovnané výkony

Pražanům se zatím nedaří v této sezoně svézt se na vítězné vlně - po každé výhře zatím vždy přišla hned porážka. V posledních třech utkáních si tak Slavia, která je momentálně až devátá, připsala jen tři body. Proti Třebíči sice šla Slavia jako první do vedení, hosté ale vývoj otočili a uštědřili soupeři porážku 2:3. Na ledě Ústí nad Labem se pak čekalo na góly až do závěrečné periody, Pražané už svůj dvougólový náskok nepustili a vyhráli 2:1. Naposledy Slavia hostila vedoucí Karlovy Vary, kterým podlehla 1:5. Pražané tak prohráli už čtvrtý domácí zápas v řadě. "Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Měly lepší pohyb. Poměr střel byl sice vyrovnaný, ale rozdíl mezi oběma týmy byl v důrazu před brankou. My jsme si dotírající hráče nedokázali pokrýt, naopak před brankou Energie jsme doplatili na náš nedůraz. Série domácích proher nás mrzí kvůli fanouškům, ale musíme jít dál a získat body v dalších utkáních," prohlásil po zápase asistent trenéra Jan Srdínko.

Slavistickou ofenzivu táhne exkladenský obránce Jiří Drtina (3+7), za nímž následují forvardi David Šafránek (2+6) se Zdeňkem Doležalem (3+4). Nejlepším střelcem je pak Lukáš Krejčík (4+2). Co se týče brankářů, ani jeden z maskovaných mužů Slavie nemá úspěšnost zákroků přes 90 %. O něco lépe je na tom Dominik Frodl (89,92 %), který odchytal pět zápasů. Patrik Polívka (87,36 %) naskočil čtyřikrát.

Utkání 10. kola WSM ligy Rytíři Kladno - HC Slavia Praha se odehraje v sobotu 7. října od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.

STATISTIKY
Rytíři Kladno HC Slavia Praha