Jedenácté místo Rytířů po osmnácti odehraných zápasech v 1. lize je daleko za očekáváním všech fanoušků, nejen těch kladenských. „Každý hokejista moc dobře ví, že hrát pořád venku, je hodně těžké. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Mužstvu jsem dal důvěru a hráčům šanci. Opravdu jsem si myslel, že mají na víc,“ netají se Jaromír Jágr.

Podle majitele Rytířů by si měli hráči uvědomit i fakt, že hrají také o svou vlastní budoucnost. „Všechna mužstva proti nám bojují. Jenomže to my musíme také! A jestli si naši hráči myslí, že si půjdou jen tak zahrát, jsou na velikém omylu. Je čas se probudit! Kdo se neprobudí, končí a bude si za to moct sám. Na nápravu není pozdě, ztráta se ještězí dá stáhnout,“ říká Jágr i v narážce na toužebně očekávánou sérii domácích utkání a potvrzuje příchod výrazných posil. V týmu by velmi rád viděl Tomáše Kaberleho, v kladenském dresu by se mohli brzy objevit zkušení Jan Hlaváč i někdejší zadák Atlanty a New Yorku Rangers Tomáš Klouček. Na hostování z Olomouce dorazí útočník Ondřej Švaňhal, na střídavý start z Plzně přijde téměř dvoumetrový obránce Michal Moravčík. Další jména budou následovat.

Na vyřízení administrativních záležitostí navíc čeká již avizovaný navrátilec Tomáš Horna. Kvůli nedořešenému ukončení předchozí smlouvy na Slovensku kladenský odchovanec ještě nemohl nastoupit v sobotu v Litoměřicích. „Nastaly nečekané komplikace, protože sám Tomáš neměl u předchozího zaměstnavatele vyřízeno vše potřebné,“ vysvětluje Jágr v reakci na zprávu serveru vasekladno.cz, která citovala jeho otce Jaromíra Jágra staršího. Bývalý šéf hokejového Kladna, jenž se znovu zapojil do řízení klubu, v nich považoval za nešťastné, že se Hornovo angažmá nepodařilo dotáhnout už před víkendem a nelibost vyjádřil i nad fungováním mládeže.

„Táta mi chce s prací pro klub pomoct, protože vidí, že současná situace je složitá. Něco možná řekl novinářům v emocích, ale to, že Tomáš Horna ještě nenastoupil, nikomu v klubu nevyčítám. Stejně tak jsem přesvědčený, že u mládeže se udělalo dost práce a spousta věcí se zlepšila,“ zdůrazňuje Jágr mladší.

Martin Vejvoda opouští post sportovního manažera

FOTO: Jaromír Jágr a Martin Vejvoda při focení mužstva před letošní sezonou.

Ke změnám nedojde pouze na soupisce A-týmu, ve funkci sportovního manažera Rytířů po více než třech letech na vlastní žádost končí Martin Vejvoda. „Za neúspěchy Martina Vejvodu v žádném případě neviním. Neměl tolik pravomocí, kolik by si představoval, aby mohl podepisovat hráče, které chtěl. Poslední slovo jsem měl vždycky já. Proto se nezříkám odpovědnosti za podobu kádru. Martin měl hlavně z ekonomického hlediska často svázané ruce, protože nechci hráče přeplácet. Pro klub udělal spoustu výborné práce, které se maximálně věnoval,“ okomentoval Jaromír Jágr odchod jednoho z nejbližších spolupracovníků.

Ke změnám na trenérských postech se zatím jednoznačně vyjádřit nechce. „S trenéry se zatím nic neřešilo. Nejdřív musíme posílit a pak se uvidí, co dál."

Obsáhlý rozhovor (04.11.2014) s Jaromírem Jágrem čtěte zde