Týden před štědrým dnem se mladší žáci Pézetky vypravili na sever Čech, kde se zúčastnili neobvyklého turnaje. Specifikem nevelké obce Povrly je nekrytý zimní stadion. Právě na něm se turnaj mladších žáků pod záštitou tamního starosty Petra Hadraby uskutečnil. Startovní listina čítala tři týmy - PZ Kladno, HC Slovan Ústí nad Labem a BK Mladá Boleslav. Typické znaky a dresy klubů byste však na ledě hledali marně. Když Winter Classic, tak se vším všudy! Každý z týmů si mohl vybrat, jaký z klubů NHL chce reprezentovat. Mladí Kladeňáci tak na zamrzlou plochu venkovního stadionu vyjeli pod hlavičkou Montrealu Canadiens. Tomu také odpovídala speciální sada dresů, která byla pro tuto příležitost vyrobena za finanční účasti rodičů. Mladoboleslavští nastoupili v barvách Philadelphie Flyers, ústecký Slovan si za alternativní identitu zvolil Pittsburgh Penguins. Parádní hokejová bitva mohla začít!

V prvním utkání narazili Kladenští pod vedením Radka Aschenbrennera a Martina Bauera na pořádající celek z Ústí nad Labem, po vzoru svých montrealských idolů nedali soupeři šanci a zvítězili jednoznačně 8:2. Hned vzápětí vyzvali Pézetku bruslaři z Mladé Boleslavi. Utkání svého vítěze v základní hrací době nepoznalo, nerozhodný stav 1:1 tak rozlouskly až samostatné nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu mladých borců z města automobilů a i kvůli dvěma nastřeleným tyčkám musela Pézetka překousnout smolnou prohru. Následně si Mladoboleslavští poradili s ústeckým Slovanem, a tak se ve finále konala repríza souboje Canadiens s Flyers. Po lítém boji nakonec Kladenští svému sokovi podlehli i podruhé, tentokrát poměrem 2:4, a nádherný sportovní den zakončili ziskem stříbrných medailí.

Celý tým se v pohodové atmosféře bavil hokejem a ze severu Čech si odvezl nezapomenutelný zážitek. Šikula Marek Daníček si pak odvezl ještě dvě individuální ocenění navíc - za nejlepšího střelce a za vítězství v kanadském bodování. Cenu kladenskému mladíkovi předal olympijský vítěz Jan Čaloun, který vedl tým Ústí nad Labem a zároveň byl turnaji patronem.