Dá se dnešní zápas porovnat s tím sobotním proti Benátkám?

Soupeř byl kvalitnější, ale my jsme měli dvě třetiny problémy i proti Benátkám. Aspoň máme na čem pracovat, bude to fuška a dlouhá cesta.

Jak jste se osobně cítil?

Sám sebe neřeším, snažím se pomoct a dostat se do formy. Ale bylo to těžké, Přerov hrál výborně, tvrdě a do těla. Bylo těžší se prosadit.

Zvládnul jste už do herního systému Kladna implementovat něco svého?

Je víceméně jedno, jaký máš systém, když jsi pořád o krok pozadu. A to jsme dneska byli. Naše reakce byly pomalejší, na tom musíme zapracovat.

Byl jste blízko gólu, ale zazvonila tyč…

To se stává. Je to blbé, protože nás Přerov honí v tabulce a třeba kvůli tomuto výsledku můžeme přijít o výhodu domácího prostředí v play off. Ale pořád to máme ve svých rukách.

Díváte se na tabulku, nebo ji neřešíte?

Je víceméně jedno, s kým budeme (v play off) hrát. Důležité je spíš začínat doma, rozdíl je také v našem užším hřišti. Tady v Přerově je to oproti tomu našemu letiště, takže musíš hrát trošičku jinak. Bude to ale těžké tak nebo tak, což už jsem poznal po prvním zápase.

"Dokud budu zdravý, chci hrát co nejvíc, abych se dostal do formy."

Co Vaše koleno?

Zatím je to dobré, koleno drží a pomáhá mi ortéza. Dneska to byl i takový dobrý test, protože soupeř hrál hodně do těla.

První liga vypadá více silová než třeba extraliga nebo NHL. Dáváte si na sebe větší pozor?

To ne… Navíc to těžko mohu srovnávat, já extraligu nehrál šest nebo sedm let. Možná tam jsou rychlejší a techničtější hráči s větší trpělivostí a zkušenostmi, tady je spousta mladých kluků, kteří hrají o svoji budoucnost.

Jaký plán? Budete hrát dál celé zápasy?

Dokud budu zdravý, chci hrát co nejvíc, abych se do toho co nejrychleji dostal.

Kdy jste naposledy zažil takovou osobku jako dnes?

Neřekl bych, že to byla osobka. Nedávali nám žádný prostor a fakt hráli dobře. Klobouk dolů.

Jaký je pro Vás přechod do "trochu" jiného prostředí?

Samozřejmě je to rozdíl, když nastupuješ 25 let v arénách za miliardu dolarů. Ale mám rád výzvy a já to tak beru.