2. kolo DHL extraligy juniorů - 9. 9. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Hradec Králové
5

Rytíři Kladno: Stahl - J. Kučera, Havelka, Cibák, Šíma, Müller, Zelingr - O. Bláha, Patyk, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Gnusin, M. Kučera, V. Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
Mountfield HK: Bartozel - Muška, Lelek, Pohl, Havránek, Kynčl, Jonáš - Matouš, Matějček, Pažourek, Havelec, Hnik, Hašek Moník, Mašín, Řepík, Maršík, Hidveghy, Hejna. Trenéři: Krátoška, Řehák, Luštinec.

Branky a nahrávky: 1. Vildumetz (Zelingr, Schildhabel), 14. V. Svoboda (Müller, Zelingr), 17. Patyk (Řepka), 19. Husarik (Šíma, Vildumetz), 22. Patyk (Vildumetz, Schildhabel), 33. Vildumetz (V. Svoboda), 58. Schildhabel (Vildumetz, Patyk) - 21. Řepík, 25. Řepík, 26. Matějček (Hašek), 27. Hnik (Moník, Řepík), 28. Hnik (Řepík, Muška). Třetiny: 4:0, 2:5, 1:0. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:49. Rozhodčí: Hornáček – Ondráček, Štofa. Diváci: 110.

Kladno vstoupilo do druhého utkání této sezony výborně a hned po půlminutě hry se radovalo z vedoucí branky. Tomáš Vildumetz dokázal protečovat Zelingrovu střelu rovnou za Bartozelova záda - 1:0. Srovnat mohl hned vzápětí Havránek, zasáhl ale jen horní tyč kladenské branky a po chvíli udeřili opět Rytíři. Prosadit se tentokrát dokázal Vojtěch Svoboda - 2:0. Následně přišla pro domácí komplikace v podobě oslabení, Kladenští však dokázali přidat třetí branku ve čtyřech! Řepka vystartoval vpřed a ještě předal puk Petru Patykovi, který se nemýlil - 3:0. V závěru pak protečoval letící kotouč Pavel Husarik a zařídil Kladnu luxusní náskok - 4:0.

Začátek prostředního dějství přinesl první branku v kladenské síti. Dominik Řepík se rozjel na Stahla, kterého individuálně překonal - 4:1. Kladno ještě rychle odpovědělo díky přesné trefě Petra Patyka - 5:1. Pak už ale přišla gólová smršť hostí. Dominik Řepík se tentokrát prezentoval přesnou a prudkou střelou - 5:2. Hned vzápětí navíc prostřelil kladenského brankáře i Štěpán Matějček - 5:3. Po třiceti vteřinách snížil na rozdíl jediné branky František Hnik - 5:4. Kladenští, kteří hráli pod tlakem, navíc hráli nedisciplinovaně a při hře ve třech přišlo srovnání. Stahl se dobře přesouval, ale střela Františka Hnika propadla pod jeho lapačkou až do brány - 5:5. Domácí poté dokázali svoji hru opět uklidnit a vzali si zpět vedení. Tomáš Vildumetz získal kotouč a prostřelil hradeckého gólmana - 6:5.

V závěrečné dvacetiminutovce se hrál z obou stran urputný hokej - Rytíři se snažili navýšit své vedení, zatímco Mountfield bojoval o vyrovnání. Jediný zásah třetí třetiny přišel až v 58. minutě, kdy Krešimir Schildhabel získal puk a v úniku jej uklidil mezi Bartozelovy betony - 7:5. Hosté pak ještě vyzkoušeli hru bez gólmana, snížit už ale nedokázali.