16. kolo DHL extraligy juniorů – 3. 11. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Litvínov
7

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, Husarik, Rendla, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
HC Litvínov: Zajíček – Bártek, Šubrt, Kitzberger, Kroupa, Havlík, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Dufek. Trenéři: Mrázek, Nekvinda.

Branky a nahrávky: 9. Bernat, 12. Šimek (Zich), 30. Hašek (M. Bláha) – 7. Kysela, 10. Dufek (Jouza, Bártek), 27. Šubrt (Jindra, Bártek), 32. Jouza, 37. Berka (Fišer), 40. Berka (Kysela), 57. Bartoš, rozh. náj. Dan Bartoš. Třetiny: 2:2, 1:4, 0:1 – N 0:0 - 0:1. Vyloučení: 8:8 + Havlík (LIT) 10 min.. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:47. Rozhodčí: Kraval – Ondráček, Hradil. Diváci: 90.

Už na konci druhé minuty dostali hosté kotouč do kladenské branky. Ta ovšem neplatila, protože byla hra předtím přerušena a navíc byl Luboši Novotnému vypíchnut puk zpod lapačky. Po výpadu Rytířů se dostal do rychlého protiútoku Vojtěch Kysela, který v úniku bekhendovou koncovkou otevřel stav utkání – 0:1. Krátce nato měl Litvínov k dispozici přesilovou hru, v níž se podobně jako v předešlém zápase prosadilo Kladno. Při velkém tlaku do branky neudržel Šimon Zajíček puk před brankovou čarou, kde jej dopravil do sítě důrazný Tomáš Bernat – 1:1. Sekundu před návratem Matěje Čermáka ale skórovala také přesilová pětka hostí. Po rychlé kombinaci propálil Ondřej Dufek vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Přesilovou hru dokázalo využít také Kladno, když Adam Zich rychlou přihrávkou našel u levé tyče zapomenutého Filipa Šimka, jenž sklepl puk do branky – 2:2.

V druhém dějství se jako první prosadili opět hráči Litvínova. Devět vteřin před vypršením trestu vytáhl Martin Jindra hru na modrou čáru, z jejíž levé strany pálil tvrdě Robert Bártek. Jeho ránu ještě usměrnil do brány Adam Šubrt. – 2:3. V polovině utkání se Rytířům podařilo srovnat i potřetí, když z rychle založeného protiútoku Martin Bláha našel na protějším křídle bezchybně zakončujícího Petra Haška – 3:3. Po dvou minutách se už ale radovala znova střídačka hostí. Daniel Jouza se individuální střelou z vrchu mezikruží nemýlil a Rytíři opět ztráceli jednu branku – 3:4. Tu mohl smazat Martin Bláha, kterému poslal puk před zcela odkrytou branku Petr Hašek. Jeden ze tří bratrů se ale rozhodl narážečkou poslat kotouč zpět svému spoluhráči, který s vrácením nepočítal a reflexivně vystřelil pouze do hrudi Šimona Zajíčka. Zlomový bod přišel v polovině třicáté sedmé minuty, v níž Marek Berka zařídil poprvé vedení více jak o jednu branku – 3:5. Aby tomu nebylo málo, tak Marek Berka ještě v poslední minutě podpořil útočnou akci z trestné lavice a po zmatcích v brankovišti poslal puk do branky – 3:6.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupilo Kladno s potřebným elánem. Bránící Litvínov ale rychle vyrovnal tempo hry a po útočné akci byl blízko hattricku Marek Berka, když dostal přihrávku před branku, kde pohořel na Luboši Novotném. Poslední branku si v závěru utkání připsal Dan Bartoš, který potrestal další vyloučení Kladna – 3:7.

Nadstavba došla až do samostatných nájezdů, kde se nedařilo ani jedné straně. O jedinou a zároveň rozhodující branku se postaral kapitán Dan Bartoš, kterému ze středového kruhu ujel kotouč až ke střídačkám. Od nich si hlubokým obloučkem přejel k hranici brankoviště, kde rychlou střelou do protipohybu získal bod navíc.