1. semifinále play off WSM ligy - 13. 3. 2018 Budvar Arena, České Budějovice


České Budějovice
1
 
Kladno
3
 
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Pýcha, F. Novák, Fillman, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost – Mikyska, Rob, Jonák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Květoň, Vlček, M. Novák. Trenéři: Jelínek, Rob, Kotalík.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad – Jágr. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 49. Vampola (Nedorost, Pavlin) – 28. Kaut (Redlich, Kružík), 50. Kloz (Kubík, Tůma), 59. M. Hořava (Zikmund, Lenďák). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 17:20. Rozhodčí: Čech, Přikryl – Bryška, Novák. Diváci: 6421.

Motor byl na semifinálovou sérii hodně nabuzený a podle toho také začátek utkání vypadal. Domácí Rytíře až do poloviny třetiny přehrávali a Kladenští se až díky vlastní přesilovce dostali více do hry. Zápas se poté vyrovnal, přesto měli největší šanci úvodních dvaceti minut Českobudějovičtí. Nedorost se uvolnil za obránce a nataženou holí protečoval střílenou přihrávku jen těsně vedle kladenské brány.

Ve druhé části už se hrálo po všech stránkách vyrovnaně a Kladeňáci postupně začali přebírat otěže! První kladenská formace zavřela soupeře v pásmu, ke kotouči se před brankovištěm dostal Tomáš Kaut a vystřelil přesně do mezírky u bližší tyče – 🚨 0:1. Po vedoucí brance se opakovala situace z prvních deseti minut, tentokrát ale v opačném gardu. Rytíři velmi dobře kombinovali a Motor nevěděl, kde mu hlava stojí. Kladenskému navýšení ale zabránila tyč, kterou zasáhl Štich, a poté přišly perné chvíle pro hosty! Rytíři hráli celé dvě minuty ve třech a až do sirény byli pod enormním tlakem. Defenziva modrobílých ovšem nakonec i se štěstím ubránila svůj hubený náskok.

Jihočeši se v posledních dvaceti minutách museli tlačit vpřed a snažit se smazat kladenský náskok. A to se jim nakonec podařilo. Petr Vampola dojel nahozený puk, obkroužil klec a zasunul kotouč k odkryté tyči – 🚨 1:1. Rytíři si však vzali vedení zpět hned po sedmnácti vteřinách! Jan Kloz vystřelil z vrcholu kruhu a puk zaplul přímo do protějšího rohu brány – 🚨 1:2. Domácí v závěru odvolali gólmana a zkusili risk v šesti, Miloslav Hořava jej ale potrestal – 🚨 1:3.


Trenéři po zápase 🗣

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Do zápasu jsme vstoupili dvěma nebo třemi střídáními podle našich představ. Jenže Kladno mělo o něco lepší pohyb a pasážemi, kdy jsme se nedokázali dostat do útočné třetiny a neměli dobrou rozehrávku, jsme začali být pasivnějším týmem. Důležitá byla přesilovka pět na tři, žádnou jinou jsme neměli. A když padnul vyrovnávací gól a hned v dalším střídání hosté znovu strhli vedení na svou stranu, ukázalo se, že v takovém zápase to bývá zlomový moment. O druhé přestávce jsme hráčům říkali, že jednou akcí dokážeme vývoj zápasu zlomit a udržet nerozhodný stav do prodloužení, kde už se mohlo stát cokoliv. Bohužel se to nepovedlo… Do dalšího utkání musíme nastoupit s čistou hlavou a chceme ho samozřejmě zvládnout.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do utkání jsme vstoupili dobře. Začátek byl vyrovnaný a dlouho platil nerozhodný stav, který možná vyhovoval víc nám. Důležitá pasáž přišla v oslabení tři na pět, které jsme naštěstí přežili. Za druhý klíčový moment považuji rychlou reakci na vyrovnávací gól domácích. Náš tým předvedl výborný výkon, je to ale pouze první krok, jedno vítězství vůbec nic neznamená. Čekáme, že série bude vyrovnaná.


Statistika zápasu 📊

Výsledky 1. semifinále play off WSM ligy ✅