Dva venkovní zápasy a dvě výhry. V kabině musí vládnout spokojenost, že?

Určitě. Máme šest bodů, což jsme možná ani nečekali. Chtěli jsme urvat nějaké body a jsme hrozně šťastní, že jsme vyhráli v Jihlavě, kde nemáme moc pozitivní výsledky. Jsme rádi, že jsme vyhráli tři body, ale pořád před sebou máme pět zápasů do konce. Musíme jít zápas od zápasu a být nohama na zemi. Nic jsme nerozhodli, je to jenom hodně malý krůček.

Spolu s domácím vítězstvím to byla už třetí výhra v řadě…

Když k tomu budeme přistupovat jako doteď, tak věřím, že posbíráme i další body. Musíme k tomu přistupovat ale jako v předešlých pěti zápasech. Dva jsme sice prohráli, ale neodehráli jsme je špatně. Uvidíme…

První gól dal Adam Kubík hned v úvodu po tvojí přihrávce. Spadla tím z vás nervozita?

Bylo důležité, že jsme ten gól dali. Jihlava, když dá na 1:0, tak většinou výborně brání. Těžko by se nám tam dostávalo. Trochu je to asi zaskočilo, najednou se do nás museli tlačit a my čekali na jejich chyby. Mohli jsme to možná rozhodnout už dřív. Oni ale měli samozřejmě taky šance. Celkově si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Neřekl bych, že byl někdo lepší.

Druhou branku už jsi dal sám po nádherné kombinaci. Bylo to secvičené?

Nebylo. Už to bylo při hře 5 na 5 po přesilovce. Puk se vrátil za bránu, Hořák to tam výborně zatáhl, dal to nahoru Klozákovi a já jsem si počkal na druhé tyči. Klozák mě parádně našel a já už to měl jednoduché. To by mě asi zabil, kdybych to netrefil.

"Doufám, že Cigimu vydrží ještě pár zápasů forma. Chytá fantasticky."

Chvíli jsme byli lepší my, chvíli Jihlava. Co nakonec rozhodlo?

Posledních deset minut nás tlačili a měli šance, takže mohli dát na 1:2. Cigi nás ale výborně podržel. Chytal neuvěřitelně, klobouk dolů před ním.

Cigi nachystal formu opravdu neuvěřitelně, že?

Hlavně doufám, že mu to vydrží ještě pár zápasů. Chytá fantasticky.

Baráž se znovu přesouvá domů, kde odehrajeme dva zápasy v řadě. Je to pro nás výhoda?

Nemyslím si, že by to byla úplně výhoda. Hrajeme doma, takže budeme mít výhodu jen v našich skvělých fanoušcích. Doufám, že nás poženou. My půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít opět získat nějaké body.

V pátek nás čeká Litvínov, který jsme venku porazili. Jak se na něj připravit?

Musíme se připravit jako na dnešek a hlavně musíme bodovat. To bude rozhodující.