Ivan Majeský už oblékl nový kladenský dres. (Foto: Josef Poláček)

Ostřílený a jizvami ozdobený bek je už na Kladně jako doma. To byl také jeden z důvodů, který rozhodl o jeho angažování. "Ivan zná dobře místní prostředí, my známe dobře jeho a v přípravě se nakonec také osvědčil," zdůvodnil sportovní manažer Martin Vejvoda podpis smlouvy se staronovým Rytířem.

Jen ze staré známosti, ale Majeský nepřichází. "Majeský je obránce, který nám typově scházel. Vysoký hráč, který dokáže zahrát tvrdě, navíc pravák, kterých moc nemáme," doplnil Vejvoda. Na další pobyt Majeského v kladenském dresu se těší i jeho dosavadní spoluhráči, protože v něm přivítají dobrého parťáka, který nezkazí žádnou legraci. "Je to výborný kluk do kabiny, v tomto nebylo co řešit," uzavřel Vejvoda. 

Ivan Majeský odehrál tři sezony v NHL, zúčastnil se šesti světových šampionátů a reprezentoval Slovensko i na olympiádách v Salt Lake City a Turíně. Urostlý obránce má za sebou angažmá ve švédské a finské lize, naposledy v Jokeritu Helsinky. V Kladně začínal sezonu v předešlých dvou letech i v ročníku 2009/10.