ELIOD Extraliga ml. dorostu 2. část sk. C, 7. kolo - 10.1.2017 ČEZ stadion, Kladno

Rytíři Kladno

Chomutov

Rytíři Kladno: Pěkný (od 2. Veselý) – Robovský, Staněk, Alscher, Flachs, Zíka, Klíma, Ticháček – Mrkvička, Karásek, Šimek, Kulma, Karmazin, Bernat, Srbek, Urban, Sojka. Trenéři: Kregl, Neliba.
Piráti Chomutov: Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Kastner, Klika – Králíček, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokeš, Holka, Benda, Vlach, Koláček, Gut, Vrhel. Trenéři: Šíp, Hejcman, Jäger.

Branky a nahrávky: 23. Sojka (Srbek), 31. Mrkvička (Zíka), 45. Karásek (Kulma, Flachs), 49. Karásek (Zíka), 50. Ticháček (Karásek, Kulma), 60. Ticháček – 2. Vrhel (Venda, Šafránek), 2. Koláček (Birhanzl), 9. Šafránek (Matějka, Vrhel), 38. Benda (Vrhel), 51. Mežnar (Gut). Třetiny: 0:3, 2:1, 4:1. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:25. Rozhodčí: Jaroš - Zháňal, Kučera. Diváci: 60.

Vstup do utkání se Rytířům vůbec nepovedl. Hned na začátku druhé minuty se dostal ke střele chomutovský Stanislav Vrhel, který trošku se štěstím prostřelil kladenského brankáře - 0:1. Uběhlo dvacet jedna vteřin a Chomutov se znovu radoval. Druhou střelu zápasu na Pěkného vyslal Josef Koláček a znovu s velkou porcí štěstí slavili Piráti dvoubrankové vedení - 0:2. Po dvou rychle inkasovaných brankách nahradil Pěkného v kladenské svatyni František Veselý. Ovšem ani následně to pro Kladno veselé rozhodně nebylo. V deváté minutě totiž zvýšil na rozdíl tří branek Jan Šafránek - 0:3. Do kabin tak odcházeli po první třetině spokojenější hosté.

Jenže do druhé dvacetiminutovky nastoupili Rytíři s obrovským nasazením a Chomutov se ocitl v problémech. Nejprve byl blízko ke snížení Karásek, který dostal možnost trestného střílení. Pavlovo zakončení ale Dobeš dokázal zlikvidovat. O chvíli později už ale přeci jen musel chomutovský gólman puk ze své branky lovit. Po přihrávce od Srbka zdvihl ruce nad hlavu úspěšný střelec Adam Sojka - 1:3. Po polovině zápasu se postaral o kontaktní branku Michal Mrkvička, pro něhož to byla teprve druhá trefa v nadstavbě - 2:3. V závěru druhé části se do zakončení probojoval Lukáš Benda, ten vrátil Pirátům dvoubrankové vedení zpět - 2:4.

Neuvěřitelný nástup předvedlo Kladno do poslední periody! Po necelých pěti minutách hry se dostal do zakončení Pavel Karásek, ten nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci - 3:4. O chvíli později to byl znovu Karásek, který se radoval a vyrovnal na - 4:4. Obrovská euforie na kladenském stadionu propukla v padesáté minutě, kdy poslal od modré projektil na chomutovskou branku Jiří Ticháček a Kladno šlo poprvé do vedení - 5:4. Jenže uběhlo přesně padesát devět vteřin a bylo znovu vyrovnáno, když se trefil přesně Eric Mežnar - 5:5. V závěru zápasu museli čelit Rytíři oslabení, to zvládli více než dobře. V čase 59:06 vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu Jiří Ticháček, ten se vůbec nerozmýšlel, vyslal kotouč ze své třetiny a už mířil na střídačku. K překvapení všech jeho vyhození přes celé hřiště přeskočilo Dobešovo hokejku a skončilo za brankovou čárou - 6:5

Kladenští borci tak vybojovali nad Piráty důležité tříbodové vítězství a v nadstavbové části si upevnili první místo v tabulce!