Chceme navázat na výkon z Karlových Varů

"Očekáváme těžké zápasy a jsme rádi, že je odehrajeme ve dvou dnech, protože si to aspoň vyzkoušíme. Rádi bychom zopakovali výkon z Karlových Varů, který byl dobrý, i když jsme prohráli. Na to bychom chtěli navázat. Určitě bude náročné po prvním zápase zregenerovat, ale pro oba týmy je to stejné - Havířov bude hrát taky ve dvou dnech za sebou. My budeme chtít hrát to samé, nebudeme to měnit a uvidíme, jaká bude reakce hráčů v zápase," prozradil před nadcházejícími duely trenér Miloslav Hořava, který s týmem mezi oběma duely přenocuje ve Vítkovicích. 

"Dva zápasy ve dvou dnech v základní části jsou pro nás novinka. V play off je to běžné, že se hrají dva zápasy po sobě, takže to pro nás bude dobrá zkouška. Můžeme si to zkusit nanečisto, ale musíme k tomu přistoupit zodpovědně jako v play off. Musíme hrát zodpovědně z obrany a vepředu využívat všechny šance. Natrénováno máme dobře, takže bychom to měli zvládnout, i když jdou zápasy tak rychle po sobě," doplnil trenéra domácí kapitán Jakub Strnad. 

Kladno podruhé v sezoně porazilo Benátky

Rytíři v posledním kole zavítali na led předposledních Benátek nad Jizerou a roli favorita potvrdili. Hned v prvním dějství vystřelili 🎯 Kladnu vedení Redlich s Tůmou a když pak domácí snížili, trefil se podruhé Tůma, kterého doplnil Štich. V samém závěru ještě Benátečtí přece jen snížili, ale poslední slovo měli Rytíři, když puk dopravil do prázdné brány 🥅 Kružík. Kladno tak zvítězilo 5:2, odvezlo si všechny tři body a díky zaváhání Motoru se posunulo zpět na druhou příčku. "Proti Havířovu je to dohrávka, takže bychom se chtěli Motoru utrhnout a dotáhnout se na Vary, které mají náskok čtyř bodů. To je jasný cíl, ale neměli bychom předbíhat, protože nás nečeká nic lehkého," prohlásil Strnad. 

Když jsou na ledě Repe s Pekrem, soupeřův gólman by měl zpozornit

David Tůma (11+5) zaznamenal v Benátkách dvě branky a mezi střelci se posunul na druhé místo v celé soutěži. Zároveň se tak udržel v týmovém kanadském bodování před Janem Klozem (4+11), Patrikem Machačem (5+8) a Jakubem Strnadem (9+3). Na pozici nejproduktivnějšího beka se po posledním utkání zase vrátil David Štich (2+5). Statistickou novinkou pro tuto sezonu je statistika střel s názvem Corsi, která je hojně využívána v NHL. Corsi pracuje se všemi střeleckými pokusy (střely + střely mimo + zblokované střely), které byly vyslány v době, kdy byl hráč na ledě. V praxi vychází z této statistiky nejlépe 💪 z Kladenských Jurij Repe. Když je na ledě, v průměru 65,12 % všech střel míří na branku soupeře, což dokazuje, jakou vzpruhou pro tým je po návratu do sestavy. O moc hůře na tom není ani Matěj Pekr s číslem 64,02 %. Zkrátka, když jsou tito dva borci na ledě, bude mít soupeřův gólman více práce. 

V prvním souboji byl úspěšnější Přerov

První letošní střetnutí mezi Kladnem a Přerovem nabídlo parádní podívanou. Rytíři sice museli dvakrát dotahovat, po dvou brankách Tůmy a zásahu Lorraina se ovšem dotáhli na svého soupeře. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšní už ale jen hosté. Kladno tak prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech.


Přerov spoléhá na dobrou defenzivu, Havířov táhne Bláha

Přestože Přerov je v tabulce čtvrtý a Havířovu patří až desáté místo, oba týmy dělí jen ❗ rozdíl jediného bodu! Společným jmenovatelem obou mužstev pak je fakt, že góly se jim rozhodně nedávají snadno. Zubr inkasoval 41 branek, což z něj dělá spolu se Slavií třetí tým s nejméně obdrženými góly. Havířov má velikou oporu v brankáři Ondřeji Bláhovi, jenž drží fantastickou úspěšnost zásahů 94,07 % a ze svých osmi startů vytěžil šest výher. "S koncovkou máme pořád problémy. Na to, kolik máme šancí, dáváme hrozně málo gólů. Důležité tedy bude, abychom šance využívali a vytěžili z nich maximum," upozorňuje před dvojzápasem Strnad, který je druhým nejlepším kladenským střelcem. 

Na druhou stranu je potřeba zmínit, že střelecká produktivita Přerova už není tak dobrá jako obranná práce. 46 přerovských vstřelených branek je třetí nejhorší výsledek v soutěži. Hlavními ofenzivními tahouny Zubrů jsou Roman Pšurný (4+9) a Milan Procházka (6+4). V týmu Havířova jsou pak nejproduktivnější Marek Sikora (3+9), Marek Kalus (4+7) a Jan Hudeček (5+5). AZet je také druhým nejvylučovanějším týmem v soutěži s celkovými 395 trestnými minutami. 


Utkání 21. kola WSM ligy HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 4. listopadu od 17:00 v přerovské MEO Areně. Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.

Utkání 11. kola WSM ligy AZ RESIDOMO Havířov - Rytíři Kladno se odehraje v neděli 5. listopadu od 17:00 v havířovské K&K Pneu Areně. Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu.