První třetina se nám moc nepovedla. Ale asi i díky tomu, že jsme ji prohráli "jen" 0:1, jsme stále drželi šanci na následný obrat a vítězství?

První dvacítka opravdu z naší strany nebyla úplně optimální. Hrálo se ve vysokém tempu a jak bylo řečeno, zaplaťpánbůh, že jsme neprohrávali víc než 1:0. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, byli jsme pak už lepším týmem a začali jsme dávat góly. Náš pohyb od druhé třetiny z nás udělal vítězný tým.

Čtyři pěkné branky během třetiny a zvlášť Českým Budějovicím, to určitě před play off může týmu pomoci?

To určitě ano. I když zase nějak extrémně bych to nepřeceňoval. Play off se hraje zase od nuly a bude to zase úplně nový boj. My se na to musíme opravdu kvalitně připravit.

Při absenci Patrika Machače se ve vaší lajně původně posunul na místo centra Petr Ton. Dnes jsi ale prakticky na všechny buly chodily ty...

Machy teď nehrál pár zápasů, tak to na centru hrál nejdříve Petr Ton. Dnes jsme si ale řekli, že do toho půjdu já, takže jsem ty buly nějakým způsobem odehrál. Určitě nejsem rozený centr, ale je lepší to natrénovat a být na to připraven, v dalších zápasech se může stát cokoli.

Ve čtvrtfinále narazíme na Ústí. Co ty na to?

Kdo na nás vyšel, ten na nás vyšel.... Jestli chceme tuto sezónu dotáhnout daleko, tak nám tohle musí teď být jedno.

Máme za sebou základní část, můžeš teď z pohledu celého týmu uplynulých 52 kol zhodnotit?

Chtěli jsme být samozřejmě co nejvýše. Skončili jsme na třetím místě, což zase není vůbec tak špatné. Byly tam zápasy, které se nepovedly a které se měly asi povést lépe. Ale určitě jsme zase odehráli spoustu kvalitních utkání a nakonec z toho vyšlo třetí místo. Těžko se dá tak brzy rozbor celé sezóny nějak hlouběji hodnotit.

Ale asi není důvod nejít do play off se sebevědomím?

Určitě je tento zápas je na psychiku dobrý. Vyhrát poslední zápas doma a ještě tím trochu pozvat diváky na play off, je velké pozitivum. Nesmí se to ale přeceňovat. Dnes se vyhrálo, ale my musíme do těch dalších zápasů jít opravdu hodně připravení. Musíme hrát ale celých šedesát minut. Bude to velká dřina a velký boj.

Trenéři Patera s Kaberlem mají s play off velké osobní zkušenosti, může být i toto důležitou součástí vyřazovacích bojů?

Samozřejmě o tom, kolik toho tihle kluci mají za sebou a o jejich zkušenostech nemusíme vůbec mluvit. V těch důležitých chvílích tohle všechno může pro nás být jenom k dobru.