Jak jsi si díky hattricku dnešní utkání užil?
Je to dobré pouze pro ten osobní pocit, ale důležité jsou tři body a že se nám podařilo vyhrát. V útočné třetině se soustředím na svůj hlavní úkol - trefovat bránu. A pak je také potřeba, aby před ní někdo stál a případně dorážel.

Je to Tvůj první třígólový zápas?
Je to tak. V Jihlavě jsem k němu měl jednou blízko, ale povedlo se mi to až teď tady na Kladně.

Vypadá to, že se před vyřazovacími boji vracíš do obdobné formy, v jaké jsme Tě tu vídávali v předloňské sezóně?
Byl bych rád, kdyby mi to tam začalo takhle padat dál a mohl bych tím více pomoci týmu.

Věřil jsi si po těch dvou brankách, že přijde i třetí?
Ono už když dá člověk toho prvního, tak mu stoupne sebevědomí a je potom takový klidnější. Pak přichází ve hře i více nápadů. Ale po tom druhém gólu nad tím už zase nemůžete tak přemýšlet. Čím víc pak ten třetí chcete, tak o to spíš ho nedáte.

Podle gesta, kdy jsi si po třetím gólu na prstech všem ukázal trojku, tak jsi ho asi chtěl?
Tak samozřejmě potěšilo mě to hodně, protože to se obránci málokdy podaří. Petr Vampola tam výborně podržel puk, nahrál mi to žabičkou na střed. Díky tomu, že kluci dnes výborně chodili před bránu, tak já se jen podíval a švihem vystřelil. Gólman absolutně nic neviděl, o to to bylo snazší.

"Když jsem viděl, jak kluci na ledě dřou, chtěl jsem hned naskočit."

Co Tě hattrick bude stát?
Ani zatím nevím, musím se zeptat pokladníka, to je Áda Kubík.

Díky zranění jsi nehrál od 19.12. a během té doby jsme často lepili sestavu zadních řad, jak se dalo. Jaké bylo sledovat to z tribuny?
Bylo to hodně nepříjemné. Svrběly mě ruce a chtěl bych hned naskočit. Ale to zranění - oboustranně natažené vazy a podvrknuté koleno - mě vyřadilo ze hry. Pro každého je to těžké, když vidí, jak kluci na ledě dřou a já sedím v hledišti nebo doma u televize a jen na ně koukám. Je to zvláštní pocit.

Neobáváš se, že po dnešku na Tebe nasadí v dalších zápasech třeba i osobní obranu?
Ono už od začátku sezóny si třeba mě a Brendona na modré víc hlídají. O to je to těžší, proto pak od modré musíme využít každou příležitost. Prostřelit to a umožnit spoluhráčům puk dorazit. Ale dnešní zápas už skončil, zítra si odpočineme, potrénujeme a připravíme se na sobotu. Nebude to v Litoměřicích nic jednoduchého a musíme tam nastoupit s čistou hlavou.

V sobotu končíme třetí čtvrtinu základní části, jak hodně už koukáme na pozice před play off?
Určitě musíme vyhrávat každý zápas, abychom se na play off dobře připravili a psychicky jsme byli nahoře. Udělat si takovou pozici, aby nám to vyhovovalo co možná nejlépe. Druhé místo by bylo super.