Kladno zůstává v extraligové tabulce na jedenácté příčce, honící psi z konce tabulky už se mu ale zase přiblížili. Rytíři za sebou mají z poloviny úspěšný víkend, během něhož v jednom ze zápasů uspěli a ve druhém ztratili. Doma Kladeňáci po parádním výkonu porazili jako první tým v soutěži rozjetý Liberec. Přestože domácí dvakrát ztráceli, nakonec zvítězili 5:3! „Výhra nad Libercem nás určitě povzbudila. Díky tomu víme, že můžeme porážet silné týmy a to nám dodá zdravé sebevědomí,“ komentoval sobotní vítězství útočník Patrik Machač.

Rytíři však na vynikající výkon nedokázali navázat a hned druhý den podlehli Pardubicím v poměru 2:3. Kladeňáci celý zápas dotahovali a ani parádní výkon dvoubodového Jaromíra Jágra jim na body nestačil. Po nabitém programu si tak modrobílí užili více volna a další je po souboji s Plzní čeká. Další duel totiž odehrají až 20. 10. v Mladé Boleslavi. „Je sice pravda, že jsme měli teď více volna než minulý víkend, kdy jsme hráli dva dny po sobě, ale jsem přesvědčený o tom, že máme tak natrénováno, že ani v těchto případech nemůžeme pociťovat únavu,“ řekl k připravenosti svých svěřenců trenér David Čermák.

Po náročném víkendu se do čela klubového bodování posunul kanadský obránce Brady Austin (3+4), který je se svým zápisem třetím nejlepším bekem soutěže! Zazářil zejména proti Liberci – dvě branky vstřelil a ranou do tyče nahrál Jágrovi na rozhodující gól. Právě nestárnoucí Jaromír Jágr (5+1) je pak nejlepším střelcem Rytířů a v celoligovém srovnání je pátý! Po šesti kanadských bodech pak mají ještě Jágrovi parťáci z formace Ladislav Zikmund (3+3) a David Stach (2+4). Gólman Denis Godla dál drží fantastickou úspěšnost, která aktuálně činí 92,70 %.

Plzeň táhne nezastavitelný Milan Gulaš

Škodovka je v tabulce Tipsport extraligy zatím s 16 body na čtvrtém místě a v říjnu zatím neprohrála! Poslední porážku zapsali Západočeši doma proti Mladé Boleslavi, které podlehli 1:4, od té doby ale zvítězili v Olomouci 4:0 a doma nad Vítkovicemi 4:1. „Chtěli bychom navázat na výkon, který jsme předvedli minulou sobotu proti Liberci. Velkým hnacím motorem pro nás byla skvělá podpora od fanoušků, kterých přišlo hodně, a tak věříme, že se to bude proti plzeňskému soupeři opakovat," prozradil David Čermák před soubojem proti dalšímu těžkému soupeři.

Hlavním lídrem Plzně je v aktuálním ročníku podle očekávání Milan Gulaš, který působí nezastavitelným dojmem. Zkušený útočník je nejlepším střelcem (9 gólů) a zároveň nejproduktivnějším hráčem ligy (20 kanadských bodů). Nejbližší pronásledovatel Michal Birner už na něj ztrácí šest bodů! Výsledky Škodovky ale zatím až příliš leží na hlavním tahounovi mužstva. Gulaš se totiž bodem podepsal na rovných dvou třetinách všech branek svého týmu! Jedním z důvodů jeho skvělých výkonů je bezesporu skvělá spolupráce s Tomášem Mertlem (7+5). Západočeský celek má navíc smrtící přesilovky (10 gólů, 26,32 % úspěšnost).

Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.

Utkání 9. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň se odehraje v pátek 11. října od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.