Foto: Sportovní manažer Martin Vejvoda a Tomáš Kaberle těsně po podpisu smlouvy.

Tomáš Kaberle je zpět doma. Před lákavými nabídkami z ruské KHL upřednostnil svůj mateřský klub a chystá se nastoupit již v páteční extraligové premiéře proti Slavii. "Nebylo moc co řešit, doma jsem tady," prohlásil na tiskové konferenci po podepsání smlouvy, která má trvání jednoho roku s klauzulí o případném odchodu do NHL. 

"Předpokládám, že by mělo všechno vyjít a v pátek nebudu chybět na ledě," sdělil hvězdný bek. Fanoušci se tak mohou těšit na začátek extraligy se zvláštním nábojem.

Kaberle by chtěl navázat na úspěšnou sezonu 2004-2005, kdy NHL setrvala celý ročník ve stávce a Tomáš tehdy dominoval všem extraligovým obráncům a dotáhl Kladno do čtvrtfinále play off. "Chtěl bych hrát stejně dobrý hokej jako tehdy," prohlásil Kaberle. 

Na cestě je ještě "Bubák"

A příchod Tomáše Kaberleho není poslední radostnou zprávou pro Kladno. "Přibližně na přelomu září a října by se měl k týmu připojit Honza Hlaváč," odtajnil pro kladenskou veřejnost sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda. 

S Kladnem se tak v novém extraligovém ročníku bude muset počítat. Začíná cesta za vytyčeným cílem, na jejímž konci se blýská zbrusu nový pohár...

VIDEO: Tomáš Kaberle je znovu Rytířem