Kladno zmítané řadou zranění se po posledním kole propadlo ze druhé pozice na čtvrtou příčku. V Jihlavě byli přitom Rytíři blízko bodovému zisku. Proti favorizované Dukle šli Kladeňáci rychle do vedení zásluhou Daniela Kružíka, soupeř však ještě v první části srovnal a před polovinou utkání vývoj otočil. Až do závěrečné sirény už ke změně skóre nedošlo, a tak zaznamenali modrobílí těsnou porážku 1:2. Kladno mělo v závěru veliký tlak a vytvořilo si několik možností, k vysněné vyrovnávací brance to však bohužel nevedlo. „Bylo pro nás strašně důležité získat nějaké body, což se nám bohužel o jeden gól nepodařilo. Musíme se víc prosazovat v předbrankovém prostoru. To musíme vypilovat,“ komentoval mladý útočník Šimon Jelínek.

Z bojovníka lídrem mužstva

Zápasem v Jihlavě Kladno zakončilo druhý soutěžní měsíc, v němž se vyprofiloval jako hlavní tahoun týmu útočník Ladislav Zikmund (10+8)! Kladenský forvard posbíral za 10 zápasů 14 kanadských bodů (8+6) a s deseti vstřelenými brankami je momentálně nejlepším střelcem Rytířů. Zikmund tak už nyní po devatenácti zápasech má lepší bodový zápis než loni za celou základní část (49 zápasů, 6+10). Na nejlepší bodový zápis ve druhé nejvyšší soutěži ze sezony 2016/17 mu pak schází jen jediný bod (43 zápasů, 9+10). Za zmínku stojí ale i další statistika. S +12 body ve statistice plus/minus je Zikmund nejlepší mezi Rytíři a sedmý v rámci celé ligy.

Slavii sráží nízká produktivita

Jediný zástupce hlavního města ve druhé nejvyšší soutěži se momentálně nachází na osmé příčce Chance ligy, od čtvrtého místa jej ale dělí jen čtyřbodová mezera. Na druhou stranu před desátou Prubou mají slávisté jen tříbodový náskok. Slavia neprožívá nejvydařenější období a z posledních pěti zápasů si odnesla jen jedinou výhru. Nejprve nedali Pražané ani branku Jihlavě a Přerovu, kterým podlehli 0:3 a 0:5! Poté Slavia doma dlouho vzdorovala vedoucímu Motoru a nakonec prohrála 2:3 po prodloužení. Jediné vítězství si sešívaní připsali v Prostějově, kde vyhráli 6:3, poté však přidali porážku 2:3 po samostatných nájezdech s Kadaní.

Dvě porážky bez vstřelené branky v řadě demonstrují fakt, že Slavia má v této sezoně problémy s produktivitou. Doposud vstřelili sešívaní jen 50 branek, což je čtvrté nejhorší číslo v rámci celé soutěže. Horší je už jen Třebíč, Benátky a Kadaň. Produktivitu nezlepšují ani početní výhody. V nich jsou slavisté s úspěšností 10,47 % vůbec nejhorší v lize. Trojici, která hlavně zlepšuje útočné výkony Slavie, tvoří útočníci Jan Veselý (9+6) a Jiří Doležal (6+6) a zkušený obránce Jan Novák (1+11). Další hráči už ale svým bodovým ziskem nepřekročili ani desetibodovou hranici. Pražané vyzkoušeli v aktuálním ročníku hned čtveřici brankářů, 90% hranici ale překročili jen dva. Dominik Šorf (91,71 %) a David Honzík (91,10 %) odchytali shodně po šesti zápasech. Patrik Polívka (87,23 %) nastoupil do dvou střetnutí a poté mu Slavia ukončila smlouvu.

Partnerem utkání je NC OAZA KLADNO! Během zápasu i o přestávce se bude soutěžit o spoustu cen, budou se rozdávat podsedáky, tleskátka, trička a také poukázky. O poukázku v hodnotě 500 korun můžou fanoušci soutěžit na Instagramu. Stačí se vyfotit, vložit fotku na svůj veřejný profil na Instagramu s hashtagem #NCOAZA a fotku sdílet. Pokud se vaše fotka objeví během utkání na kostce, máte velkou šanci si po zápase odnést právě poukázku do NC OAZA Kladno v hodnotě 500 Kč.

Utkání 21. kola Chance ligy Rytíři Kladno - HC Slavia Praha se odehraje v sobotu 3. listopadu od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY
Rytíři Kladno HC Slavia Praha