Plekanec: Příprava s Kladnem? Ideální varianta

26.07.2012 -

Hvězda Tomáše Plekance září každým rokem jasněji. Po Františku Pospíšilovi, Milanu Novém, Pavlu Paterovi, Jaromíru Jágrovi, Marku Židlickém a Tomáši Kaberlem se na letošním bronzovém šampionátu stal dalším Kladeňákem, který na vrcholném turnaji plnil roli kapitána národního týmu. Útočník Montrealu Canadiens se zapojil do přípravy s Rytíři, v jejichž dresu by se mohl objevit při možné výluce a posunutí startu NHL.

„Jsem z Kladna a moje první varianta by samozřejmě byla hrát za Kladno. Ale uvidíme, je to všechno ještě hodně daleko,“ zdůraznil Tomáš Plekanec, který se poprvé sklouzl s týmem už ve středu. Ještě před tím si předsezónní kemp obhlédl ze střídačky. „Byl bych sám proti sobě, kdybych se s Rytíři nechtěl připravovat a vzdal se možnosti tak kvalitního tréninku, jaký tady mohu mít. Dlouhodobá příprava v Kladně je pro mě ideální,“ netají se devětadvacetiletý hokejista.

Tomu se v mateřském mužstvu zamlouvá i vcelku dobře známá parta a příjemná atmosféra. „To hraje roli také. Být tady s kluky v kabině je trochu o něčem jiném, než v Americe a v Kanadě,“ říká Plekanec.

Když se vloni objevil mezi fanoušky na Happeningu pro kladenský hokej, byl odměněn velkým potleskem a řadě fanynek se díky jeho přítomnosti zvýšila tepová frekvence. Od podařené akce fanklubu uplynul už více než rok a za tu dobu se v kladenském hokeji udála řada změn. Ty si ale Tomáš netroufá příliš hodnotit. „Do chodu klubu nevidím. To vědí lidé, kteří se ujmuli vedení. Ale zázemí se lepší každým rokem. Podle toho, jaké jsou možnosti, to i vypadá. A podle mě lépe,“ uzavřel vyhlášený technik.

Plekanec s Jágrem umějí i na beku

Kdo dnes dopoledne zavítal na zimní stadion, mohl vidět zajímavé utkání modrých Rytířů proti bílým, které ozdobily pěkné góly a dokonce i některé důraznější zákroky. Na každé straně se točily tři formace. „Hráči bojují o místa, je na ně ten správný tlak,“ pochvaluje si asistent trenéra Petr Tatíček, který má s kolegy k dispozici stále čtyřicítku hráčů. „Byl to hlavně výběrový zápas. Sestavy týmů jsme měnili tak, aby i hráči cítili, že dostávají šanci se ukázat,“ doplnil Tatíček.

Při středečním i čtvrtečním tréninku nastupovali proti sobě Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr v dost netradičních rolích. Oba hráli v obraně. „Jarda Jágr vypadá, že by z něj byl dobrý bek,“ vypálil Tatíček s úsměvem jednu z nejzajímavějších trenérských myšlenek v dějinách ledního hokeje. „Jaromíra a Tomáše jsme požádali, aby nám vypomohli v obraně, kde bylo místo. Útočníků máme dost a tolik by se nedostali na led,“ vysvětlili trenéři už vážněji.

Tréninky Rytířů jsou volně přístupné veřejnosti. Pokud už nemůžete bez hokeje existovat, máte možnost si i o prázdninách odnést z Městského zimního stadionu netradiční zážitek. Třeba už zítra dopoledne, kdy Kladno i s Plekancem a Jágrem vyjíždí na led čtvrt hodiny před desátou.  Blíží se také první přípravné utkání se Lvem Praha, které je na programu poslední červencový den ve Svijanské aréně v Liberci. (vstupenky v prodeji na tomto odkazu) Prvním soupeřem na domácím ledě budou Rytířům ve čtvrtek 2. srpna Piráti Chomutov (17.30).