FOTO: Jan Rudovský se vloni radoval ze vstřeleného gólu dvacetkrát. (Autor: Tomáš Kostečka)

„Miloslav Hořava sice měl s naším klubem podepsanou smlouvu ještě na rok, ale společně jsme se dohodli na jejím předčasném ukončení,“ vysvětlil sportovní manažer Rytířů David Čermák. „Není to ani pro jednu stranu úplně standardní situace, nicméně Mílovi děkuji za odvedenou práci a přeji mu úspěchy v jeho příštím angažmá,“ doplnil. Miloslav Hořava byl v 1. lize se šestadvaceti góly nejlepším střelcem Kladna, v play off se bodově neprosadil. Na závěr ročníku hostoval v Litvínově, kde se radoval ze zisku mistrovského titulu.

Výbornou zprávou je setrvání útočníka Jana Rudovského, jehož smlouvu na nadcházející sezonu si klub pojistil roční opcí. Rudovský v minulém ročníku bez pochyb patřil k nejlepším hráčům Rytířů. V  základní části 1. ligy nasbíral jednačtyřicet bodů a s devatenácti trefami byl druhý v týmové tabulce střelců. V play off nastoupil kvůli zranění jen jednou a připsal si gól a asistenci. „Honza jednoznačně patřil k největším tahounům týmu. Moc nás těší, že i přes nabídky z jiných klubů upřednostnil Kladno,“ pochvaluje si Čermák.

Nový roční kontrakt s Kladnem podepsal také Jan Dalecký (na snímku vlevo). Pětadvacetiletému útočníkovi se sice poslední sezona příliš nepovedla, trenéři mu ovšem chtějí dát šanci. „Hlavní trenér Lidický Honzu Daleckého velmi dobře zná z mládeže a víme, že na sobě pracuje. Jsme přesvědčeni, že potenciál stále má a jeho chvíle přijde,“ míní sportovní manažer Kladna. Jan Dalecký v minulém ročníku nastoupil celkem k sedmatřiceti zápasům a zaznamenal pouze osm kanadských bodů.

„Dostane důvěru a věříme, že ho to nastartuje a prosadí se mnohem víc,“ říká David Čermák, jenž stále hledá vhodné posily i na pražském šampionátu. „Měli bychom zájem o několik hráčů především z týmu Lotyšska. Nechci je jmenovat všechny, ale nebudu tajit, že by se nám například zamlouval návrat Koby Jasse.“

Prozatimní soupiska - Rytíři Kladno v přípravě

Brankář: Jiří Švihálek

Obránci: Michal Gutwald, Václav Kolářík, Josef Zajíc, Martin Kehar, David Bunda, Matyáš Zelingr, Michal Potěchin, František Matula.

Útočníci: Jan Rudovský, Jan Dalecký, Michal Lukáč, David Stach, Tomáš Horna, Petr Tenkrát, Patrik Machač, Vojtěch Šilhavý, Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Daniel Kružík, Petr Havlůj, Yuki Miura, Kryštof Hrabík, Jiří Kalla, Martin Čurda.