Foto: Sacha Treille v dresu HC Vagnerplast Kladno v sezoně 2010/2011.

„Jsem rád, že jsem se dohodl na kontraktu právě s Kladnem. Při mém rozhodování hrálo roli také to, že se vracím do známého prostředí. Na nový ročník se už teď velmi těším,“ prohlásil Sacha Treille, který s kladenským mužstvem neabsolvuje suchou přípravu a k týmu se připojí až v červenci.

„Sacha je pro nás jednoznačně významnou posilou. Slibujeme si od něj dobrý pohyb, důraznou hru hlavně v předbrankovém prostoru a určitě i zlepšení produktivity. Měli jsme o jeho příchod zájem už v průběhu loňské sezony, kdy ovšem k dohodě ještě z různých důvodů nedošlo,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Kladno Martin Vejvoda.

Sacha Treille je stejně jako jeho bratr Yorick stabilním členem francouzského národního týmu, s nímž startoval už na šesti světových šampionátech. V minulosti působil kromě rodného Grenoblu například také ve švédské Eliteserien, jeho posledním zaměstnavatelem byla pražská Sparta. Mimo ní v posledních dvou letech nastupoval také za prvoligové Ústí nad Labem, Beroun a Litoměřice.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Jan Chábera, Lukáš Cikánek, Jiří Exner (J)

Obránci: David Růžička, Marek Černošek, Libor Procházka, Petr Hořava, Ivan Jankovič, Milan Doudera (J), Václav Kolařík (J), Matouš Větrovec (J), Michal Gutwald (J)

Útočníci: Pavel Patera, Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Sacha Treille, Jiří Kuchler, Jan Eberle, Michal Lukáč, Jan Dalecký, Jakub Strnad, Jan Rudovský, Michal Dragoun, Vojtěch Butor (J), Tomáš Redlich (J), Jiří Kalla (J), Patrik Machač (J)