Archivní fotografie.

„V pondělí půjdou na led všichni hráči, kteří jsou pod smlouvou. Navíc k nim přibudou hokejisté, kteří přijedou na zkoušku do kempu a budou usilovat o kontrakt,“ uvedl sportovní manažer klubu Martin Vejvoda.

Mezi nimi není nouze o cizince. Štěstí v Kladně bude zkoušet například někdejší slovinský reprezentant Erik Pance se Slovákem Davidem Bucem, pozornost může i vzhledem k loňskému úspěšnému angažmá Koby Jasse přitahovat trojice mladých Lotyšů Martins Jakovlevs, Edgars Dikis a Sergejs Pecura. Všichni mají reprezentační zkušenosti v juniorském či seniorském hokeji, Pecura dokonce startoval na dvou světových šampionátech.

„Jsou to všechno mladí talentovaní kluci. Lotyšské hráče si znovu vytipoval Zdeněk Vojta, který využil svých kontaktů podobně jako u Koby Jasse v minulé sezoně. Přicházejí k nám na doporučení lidí, kterým Zdeněk Vojta věří. Nejdřív je ale musíme ještě vidět,“ prohlásil Vejvoda s tím, že seznam hokejistů, s nimiž se do kempu počítá, ještě zdaleka nemusí být konečný. „Mohou dorazit další hráči, jedná se i o konkrétních jménech, ale v tuto chvíli by jejich zveřejnění bylo předčasné a ani by to nebylo fér,“ vysvětlil.

Rozhovory a fotogalerii z prvních tréninků Rytířů přineseme začátkem týdne.

Hráči v přípravném kempu

Martins Jakovlevs (info)
Edgars Dikis (info)
Sergejs Pecura (info)
Erik Pance (info)
David Buc (info)
Jan Heřman (info)
Jakub Šulc (info)
Daniel Kolář (info)
Robin Malý (info)
Jan Berger (info)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Jan Chábera, Lukáš Cikánek, Jiří Exner (J)

Obránci: David Růžička, Marek Černošek, Libor Procházka, Petr Hořava, Ivan Jankovič, Milan Doudera (J), Václav Kolařík (J), Matouš Větrovec (J), Michal Gutwald (J)

Útočníci: Pavel Patera, Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Sacha Treille, Jiří Kuchler, Jan Eberle, Michal Lukáč, Jan Dalecký, Jakub Strnad, Jan Rudovský, Michal Dragoun, Vojtěch Butor (J), Tomáš Redlich (J), Jiří Kalla (J), Patrik Machač (J)