Týdenní zápasová přestávka dala Rytířům prostor k tomu, aby se dali dohromady a znovu zpevnili svoje řady. „Do sestavy se vrátil Tomáš Kaut. Patrik Machač a Štěpán Bláha bohužel ještě ne. Lukáš Cikánek, který poslední dva zápasy vynechal, už je v pohodě. Uvidíme, koho zítra do branky nasadíme,“ prozradil trenér Jindřich Lidický, který zároveň hovořil i o legendárním Jaromíru Jágrovi. „Jaromír zatím ještě nenastoupí,“ prozradil kladenský kouč. Ten spolu se svými kolegy ale může počítat s obráncem Jiřím Říhou, který během zápasového volna naskakoval za extraligovou Mladou Boleslav. „Jiří Říha bude hrát ve středu za nás. Jak to bude dál zatím nevíme,“ doplnil Lidický.

Kladno má za sebou dva vítězné zápasy, ve kterých získalo plných šest bodů, a v tabulce se nachází na čtvrtém místě. Na vedoucí Motor má ale zápas k dobru a jen dvoubodovou ztrátu. Kladeňáci v posledních zápasech těžili z výborných výkonů útočníka Ladislava Zikmunda (3+4), který získal v posledních dvou duelech 5 kanadských bodů. Na výhře 3:2 nad Prostějovem se podílel gólem a asistencí a u vítězství 3:0 nad Kadaní se dokonce bodově podepsal pod všechny góly! Vítěznou branku vstřelil a poté asistoval u trefy Martina Kehara (1+0) i u zásahu Tomáše Redlicha (2+3).

Havířov přijede na Kladno s dvěma porážkami v zádech

Havířovští hokejisté neodstartovali nový ročník vůbec špatně a z šesti úvodních duelů odešli pětkrát jako vítězové. V poslední době se ale bilance poněkud otočila – z pěti odehraných střetnutí AZet čtyřikrát prohrál. Jedinou výhru vybojoval doma proti silnému Motoru, který porazil 4:2. Poté si ale Havířov neškrtl v Prostějově, kde prohrál jednoznačně 0:5 – poprvé v sezoně odešel z utkání bez vstřeleného gólu. Naposledy pak Havířovští doma podlehli Kadani 3:5. Jako vůbec první tým v této sezoně tak podlehli posledním Trhačům. Momentálně má tak AZet na svém kontě 17 bodů, což stačí na desáté místo tabulky.

Havířov našel hlavního tahouna ofenzivy v osobě Branislava Rehuše (4+6), který je nejproduktivnějším hráčem mužstva. V útočném snažení jej podporují zejména Radek Pořízek (4+4), Tomáš Gřeš (2+6) a Radek Veselý (2+7). Z obránců si vede nejlépe mladý bek David Chroboček (2+2). Co se týče gólmanské situace, Havířovští už pustili do utkání tři gólmany. Ondřej Bláha (90,79 %) odchytal devět střetnutí a má stejnou úspěšnost jako Jan Lukáš (90,79 %), který zasáhl do tří zápasů. Jiří Matoušek (90,00 %) pak statisticky o mnoho nezaostává.

Utkání 12. kola Chance ligy Rytíři Kladno - AZ RESIDOMO Havířov se odehraje ve středu 10. října od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV. Na utkání si můžete objednat Rytířské narozeniny!

STATISTIKY
Rytíři Kladno AZ RESIDOMO Havířov