47. kolo WSM ligy - 7. 2. 2018 MEO Arena, Přerov

Přerov

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Rosandič, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Procházka, Sýkora, Šlahař – Plášek st., Pšurný, Fryšara – Dvořák, Navrátil, Goiš – Malina, M. Kratochvil, Š. Kratochvil. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.
Rytíři Kladno: Klouček – Lenďák, Kehar, P. Hořava, Svedlund, Štindl, Zelingr, Matula – Jágr, Machač, Kubík – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 14. Sýkora (Chmelíř, Rosandič), 39. Šlahař (Novotný, Procházka) – 56. Kubík (Jágr). Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 24:19. Rozhodčí: Obadal, Koziol – Wesley, Lukš. Diváci: 3000.

Utkání bylo od samého úvodu hodně ubojované, ještě do poloviny třetiny se ale oba týmy dostaly do tempa a několika pokusy prověřily gólmany. Šest minut před první sirénou se pak otevřela v kladenské obraně první skulina, Tomáš Sýkora jí pláchl a uklidil puk mezi Kloučkovy betony – 🚨 1:0. Pět sekund před koncem periody mohli domácí ještě navýšit, jenže kladenský gólman podržel svůj tým vynikajícím zákrokem.

V prostředním dějství sledovala přerovská MEO Arena převážně kladenské snahy o smazání soupeřova náskoku. Obrana Zubrů ale byla velmi pevná a když už přes ni někdo prošel, výborně zasáhl brankář Klimeš. Ten fantasticky zlikvidoval i Kubíkovu možnost z poloviny utkání. Domácí se však nezaměřili jen na defenzivu a sami hrozili z rychlých brejků. To dokázal v závěru druhé části Jakub Šlahař, který se dostal do úniku a prostřelil Kloučka – 🚨 2:0.

Do třetí části vletěli hosté jako uragán a ještě v první minutě mohli snížit. Kubík vybídl ke skórování Jágra, ale ten zasáhl jen tyč za Klimešovými zády. Kladno se tak dočkalo snížení až pět minut před koncem. Jaromír Jágr nahrál na pravé křídlo Adamu Kubíkovi, který rozvlnil síť – 🚨 2:1. Rytíři v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, domácí však vyhazovali ze svého pásma jeden puk za druhým a žádné nepříjemnosti už nepřipustili.

Trenér po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Bohužel jsme udělali dvě hrubé chyby, ze kterých jsme dostali dva góly. To se nám venku stávat prostě nemůže. Dvakrát nám ujeli, dvakrát nás potrestali. Druhou důležitou věcí je to, že když prohrajeme 70 % osobních soubojů, tak nemůže vyhrát zápas. Šance jsme nějaké měli, ale důraz v koncovce a trocha štěstí tomu chyběly. Přerov byl ale o kousíček lepší a zaslouženě vyhrál.

Statistika zápasu 📊

Výsledky 47. kola WSM ligy ✅