WSM liga 51. kolo - 11. 2. 2017 Zimní stadion, Prostějov

2

1

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – Protivný, Kolář, Pařízek, Grebeňuk, Kvapil, Štindl - Rudovský, Novák, Krejčík – Indra, Venkrbec, Luňák – Žálčík, Matuš, Augustin – Fiala, Hozák, Švec. Trenéři: Vykoukal, Kočí.
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Veber – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Havlůj, Strnad – Pekr, Ton, Tenkrát – Gratton, Cetkovský, Redlich. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Branky a nahrávky: 5. Indra (Venkrbec, Luňák), 35. Krejčík (Rudovský, Novák) – 54. Kloz (Ton, Ptáček). Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Vyloučení: 1:2 + Růžička (KLA) 5 min. a do konce utkání.. Využití: 0:0. Střely na branku: 27:35. Rozhodčí: Kopeček, Mikula – Hanzlík, Lukš. Diváci: 1986.

Kladenští začali utkání hodně aktivně a hned v úvodní minutě několikrát ohrozili branku. První vážnější šanci měl pak Petr Ton, který dostal do jízdy střílenou přihrávku od Tenkráta, ale Kantor si usměrněný puk dokázal pohlídat. Následně se ale Rytíři dopustili chyby v obraně, Marek Indra zůstal osamocený v mezikruží, dostal puk zpoza brány a vypálil naprosto přesně – 1:0. Po chvíli se snažil obkroužit klec a zasunout kotouč k tyči Žálčík, dobře ale zasáhl obránce Ulrych. Po kladenské chybě v rozehrávce pak zakončoval přečíslení Krejčík, Cikánek však vyrazil letící puk betonem. V závěru si ještě domácí zkusili přesilovou hru, nic z ní ale nevytěžili.

V úvodu druhé části ubránilo Kladno zbytek oslabení, přesto přišel s nepříjemnou střelou Pařízek, hostující brankář ale žádnou dorážku nepřipustil. Po chvíli byl Augustin úplně volný před brankou, Cikánek se ale dobře přesunul a zastavil kotouč. Havlůj vzápětí mířil z levého kruhu na vzdálenější tyč, Kantor ale perfektně máchl lapačkou. Jestřábi měli poté veliký tlak a nakonec se mohli radovat z druhého gólu. Už to vypadalo, že Novák celou situaci překombinoval, ale Lukáš Krejčík vypálil přesně do horní části branky – 2:0. V závěru prostředního dějství ještě střílel nebezpečně Tenkrát, jenže gólman Jestřábů předvedl ukázkový semafor.

Na začátku poslední dvacetiminutovky mohl snížit Tenkrát, jeho svižnou ránu ovšem vytěsnil domácí brankář ramenem mimo tři tyče. Po chvíli zakončoval přečíslení Gratton, ale ani jeho pokus neskončil v síti. Domácí si následně zahráli i přesilovou hru pěti proti třem poté, co dostal trest na pět minut a do konce utkání Růžička. Tuto početní výhodu však Jestřábi nevyužili. Už při standardní přesilovce se před brankou Kladna zjevil v dobré pozici Žálčík, Cikánek si ale prostor u tyče pokryl. Na druhé straně vzápětí obdržel přihrávku zpoza branky Jan Kloz, který svojí střelou rozvlnil síť – 2:1. Kladno poté přišlo s mohutným finišem a v závěrečných minutách ještě odvolalo gólmana, i přes obrovský závar však Kantora už nepřekonalo.