Kladno se drží dál na čtvrtém místě tabulky s 21 body, oproti většině týmů má ale jeden zápas k dobru. Utkání 11. kola na ledě Havířova bylo totiž přesunuto na 5. listopadu, kdy se bude dohrávat. Rytíři tak měli v pondělí volný den a do nadcházejícího utkání budou vstupovat s následující bilancí z posledních tří střetnutí - jedna porážka po samostatných nájezdech, jedna výhra po samostatných nájezdech a jedno vítězství v základní hrací době. Proti rozjetému Přerovu Kladenští dvakrát ztráceli, zápas ale dovedli až do samostatných nájezdů a po porážce 3:4 si odnesli alespoň bod. V Litoměřicích to pak byli právě Rytíři, kdo nedokázal uhájit svoje vedení, a za stavu 1:1 došlo znovu až na nájezdy. Tentokrát byli ovšem úspěšnější modrobílí, kteří zaznamenali výhru 2:1 a dva body. Naposledy se pak Kladno doma utkalo s pražskou Slavií. Skóre zápasu otevřel hned ve druhé minutě David Tůma a dobrá defenziva spolu s Lukášem Cikánkem soupeři nepovolila ani branku. V závěru pak ještě zpečetil na konečných 2:0 opět Tůma.

Tůma nejlepším střelcem soutěže

Právě kladenský kanonýr David Tůma (8+2) se po posledním utkání posunul na první místo kanadského bodování Rytířů a zároveň se stal nejlepším střelcem celé ligy. Kladenská jednadvacítka vytáhla úspěšnost své střelby na úctyhodných 42,11 % a gólově se jí daří převážně v domácích zápasech - v arénách soupeřů se Tůma prosadil zatím jen jedinkrát. Co se týče bodování, sekunduje Tůmovi parťák z lajny Jan Kloz (1+8). Ve skórování jsou na tom pak nejlépe Jakub Strnad (4+3) s Johanem Lorrainem (4+1). Mezi beky je stále nejproduktivnější Petr Štindl (0+4). Posledním utkáním si vylepšil svoje statistiky brankář Lukáš Cikánek (91,84 %), který se tak úspěšností zásahů vytáhl opět před Miroslava Kopřivu (91,01 %).

V posledním ročníku si Rytíři s Motorem rozdělili body ze vzájemných zápasů fifty-fifty. Po prvních dvou soubojích se radovali hokejisté z jihu Čech, kteří doma uštědřili Kladnu porážku 1:3 a v retro utkání na ČEZ stadionu pak 1:4. Kladenští ve druhé polovině sezony na venkovním stadionu uspěli 2:1 a v posledním kole porazili před vlastními fanoušky České Budějovice 4:1.

Motor patří i v této sezoně mezi hlavní favority

České Budějovice opět i letos dokazují, že patří mezi hlavní adepty na postup do baráže. Jihočeši se momentálně nacházejí na druhé příčce tabulky a na svém kontě mají 22 bodů. Motor v posledních zápasech trápila produktivita a ze tří střetnutí si odnesl pět bodů. Doma proti Třebíči se Českobudějovičtí pořádně nadřeli, když od úvodní části ztráceli a až ve třetí periodě poslali zápas do prodloužení. V něm pak ale byl Motor úspěšnější a zvítězil za dva body 2:1. V Ústí nad Labem už se Jihočechům nepodařilo zareagovat na soupeřovy góly a byla z toho jen porážka 0:2. Naposledy si ovšem České Budějovice připsaly cenný skalp, když na domácím ledě udolaly vedoucí Karlovy Vary 2:1. "Byl to nesmírně těžký zápas se skvělou atmosférou a výbornými hokejovými parametry. Nechybělo velké nasazení, bojovnost a obětavost našich hráčů. Musím vyzdvihnout výkon Davida Gáby, který nás svými zákroky podržel," pochválil brankáře svého mužstva asistent trenéra Martin Štrba.

Útočnou hru českobudějovického celku táhne zkušený útočník Václav Nedorost (5+4), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Nedorosta pak zdatně doplňují Miloslav Čermák (1+8) a nejproduktivnější obránce Zdeněk Kutlák (4+4). Mezi tři tyče se v dosavadní sezoně postavili v dresu Motoru David Gába (92,68 %) a Petr Kváča (92,04 %), přičemž druhý jmenovaný odchytal o jeden zápas více a zároveň vychytal více vítězství. Co se týče týmové hry, tak je silnou stránkou Jihočechů hra v oslabení - v průměru ubrání Motor 94,34 % soupeřových přesilovek.

Utkání 12. kola WSM ligy Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice se odehraje ve středu 11. října od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.

STATISTIKY
Rytíři Kladno ČEZ Motor České Budějovice