1. kolo DHL extraligy juniorů - 8. 9. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Pardubice
2

Rytíři Kladno: Stahl - Haspeklo, J. Kučera, Cibák, Klusáček, Šíma, Müller, Zelingr - O. Bláha, Patyk, Š. Bláha, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Gnusin, M. Kučera, V. Svoboda. Trenéři: Lidický, Tatíček.
HC Dynamo Pardubice: Vlk (29. Kulich) - Trejbal, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek - Voženílek, Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Černý, Kubišta, Matýs, Zídek, Veverka. Trenéři: Král, Malinský.

Branky a nahrávky: 12. Řepka (M. Kučera, Š. Bláha), 22. Vildumetz, 25. Husarik (Vildumetz, M. Kučera), 29. Vildumetz (Cibák, Šíma), 32. Patyk (Vildumetz, Schildhabel), 35. Š. Bláha, 48. Schildhabel (Zelingr, Řepka), 54. M. Kučera (Š. Bláha, Husarik), 58. Schildhabel - 15. Matýs (Pochobradský, Trejbal), 21. Štefka (Machač). Třetiny: 1:1, 5:1, 3:0. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:40. Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Jelínek, Pešek. Diváci: 90.

Do utkání vstoupili lépe hostující hokejisté, kteří měli od úvodu lepší pohyb a vytvářeli si více šancí. Jejich aktivitu narušili dvě oslabení, z nichž to druhé dokázali Rytíři potrestat. Michala Kučeru vychytal ve veliké šanci Vlk, ale Pavel Řepka už se ve skrumáži před klecí nemýlil - 1:0. Vedení však Kladnu dlouho nevydrželo. Ondřej Matýs našel prostor v kladenské obraně a přesnou střelou nedal Stahlovi šanci - 1:1. Šanci vrátit Kladnu vedení v závěru ještě zahodil Schildhabel, který v přečíslení mířil nad.

Pardubice začaly druhou periodu přímo výborně. Matěj Štefka vystřelil z kruhu a rozvlnil síť - 1:2. Odpověď Rytířů ovšem byla blesková. Po necelé minutě vypálil z podobné pozice Tomáš Vildumetz a srovnal stav - 2:2. Zakrátko navíc předvedl svoje šikovné ruce Pavel Husarik a šikovnou kličkou vrátil domácím vedení - 3:2. Tomáš Vildumetz se po chvíli prodral do úniku, který chladnokrevně přeměnil v další branku - 4:2. Hosté po této brance sáhli k radikální změně a Vlka v brance vystřídal Tomáš Kulich. Gólové hody ale pokračovaly i dále. Petr Patyk ukázal svůj přehled o hře, vybruslil z rohu kluziště a přesnou střelou do vzdálenějšího růžku navýšil - 5:2. Hned nato ještě pláchl v oslabení Štěpán Bláha a přesnou střelou překonal gólmana Kulicha - 6:2.

Přestože do třetí části nastupovali Kladenští s velikým náskokem, v závěrečném dějství ještě dokázali střelecký stav navýšit. Křešimir Schildhabel nejprve v obrovské možnosti minul, zakrátko ale dokázal zasunout puk mezi betony brankáře - 7:2. Z tlaku si navíc Kladenští vytvořili další možnost a opět se radovali. Kulich vyrazil první střelu jen na hůl Michala Kučery, který už se nemýlil - 8:2. Finální podobu skóre nakonec udal Krešimir Schildhabel. Ten vybojoval puk a uklidil jej za záda pardubického brankáře - 9:2.

Trenéři po zápase

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): První třetina byla hodně vyrovnaná a řekl bych, že Pardubice byly lepší. Ve druhé třetině jsme dostali gól, což nás trošku nabudilo. Dokázali jsme otočit, dát nějaké branky a pak už jsme hráli svoji hru. Jsme rádi za vítězství, ale ze začátku to určitě nebylo dobré. Jsme rádi, že jsme dali góly a pak už jsme si to pohlídali.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): První třetina byla vyrovnaná, ale od druhé třetiny už byli domácí jasně lepší. Předčili nás v nasazení, bruslení... Takřka ve všem. Kluci se musejí probrat, protože dnes hrál každý víceméně co chtěl. Přišli si zahrát hokej, takhle to dělat nejde. Musíme zase spadnout na zem, vrátit se k tvrdé práci a zítra se pokusit bodovat ve Varech.