12. kolo WSM ligy - 11. 10. 2017 ČEZ stadion, Kladno

České Budějovice

Rytíři Kladno: Kopřiva – Štindl, Kehar, Lenďák, Štich, Hořava, Matula – Kubík, Přikryl, Strnad – Lorraine, Svedlund, Zikmund – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Fillman, Marcel, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek. Trenéři: Stavjaňa, Štrba.

Branky a nahrávky: 25. Kloz (Lorraine, Machač), 27. Kubík (Kehar, Přikryl), 43. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (Čermák). Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák. Diváci: 2003.

Zápas odstartoval ve velikém tempu a hned od úvodního buly bylo vidět, že se jedná o souboj čtvrtého s druhým. Jako první se do nebezpečnější možnosti dostali hosté, za něž vyrazil do úniku Fillman, jenže Kehar se dobře vrátil a bodyčekem jej zastavil. Po Kružíkově útočném výpadu pak zahrozil opět Motor a tentokrát se dostal do vedení. Vlastimil Dostálek předvedl veliký důraz, natlačil se přes Matulu až do brankoviště a dorazil volný kotouč za Kopřivova záda – 0:1. Domácí dostali následně k dispozici početní výhodu, během níž sice soupeře zamkli před Kváčou, až na Štindlovu dělovku si ovšem žádnou možnost nevytvořili. Při další přesilovce už si Rytíři počínali lépe – Kehar tečoval prudkou střelu do betonu a Strnad vzápětí zasáhl rameno hostujícího brankáře. Už při hře v pěti na obou stranách poté našel Přikryl před odkrytou klecí volného Strnada, jenž v těžké pozici poslal puk jen vedle bližší tyče.

Do druhé třetiny vletěli Kladenští mnohem lépe než soupeř a jejich aktivitu utlumilo až Tůmovo vyloučení. Ještě předtím ale stihl z mezikruží vypálit Kloz a poté z otočky po objetí branky dorazit Machač. Žádná z šancí domácích však nevedla ke kýženému výsledku. Ještě před koncem oslabení pak Rytíři vyrazili do přečíslení dvou na jednoho a Strnad v obrovské možnosti nezvolil ideální možnost zakončení a zasáhl hostujícího brankáře. Až po chvíli vyslal Machač do přečíslení dvou proti gólmanovi Lorraina s Janem Klozem a druhý jmenovaný už střelou z první nezaváhal a rozvlnil síť – 1:1. Vyrovnávací branka domácí nakopla a zakrátko přišel druhý zásah. Adam Kubík sebral vyražený puk a bekhendem jej zasunul až za přesouvajícího se Kváču – 2:1. Po dvou obdržených brankách byli Českobudějovičtí jako opaření a opět zlepšit svoji hru dokázali až během přesilové hry. Žiga Pavlin vystřelil od modré a prostor před Kopřivou byl tak zahuštěný, že kotouč propadl až do sítě – 2:2.

Motor vletěl do třetí části jako hurikán, avšak velikou aktivitu přerušilo brzké vyloučení. Přesilovku pak Rytíři ještě nevyužili, jenže krátce po jejím skončení skončil puk přece jen v kleci. Kubík našel na pravém kruhu Jakuba Strnada, jenž vypálil přesně k protější tyči – 3:2. Hra se následně pořádně zrychlila a kotouč se rychle přesouval mezi oběma brankami. V přečíslení našel Přikryl pěkně na druhé straně Kubíka, který se střelou chvíli počkal a poté vystřelil jen těsně vedle. Horké chvilky nastaly pro Motor poté při přesilové hře, kdy obrovský přehled předvedl Svedlund, který vyslal vpřed Redlicha. Domácí sedmnáctka ovšem mířila příliš vysoko. Sedm minut před koncem pak Rytíři mohli navýšit svůj náskok při přesilové hře. Strnad dostal puk krásně do mezikruží a jeho přízemní střela zasáhla Kváčův natažený beton. Veliké drama tak trvalo až do závěrečných dvou minut. Pak pláchl obraně Tomáš Redlich, roztáhl Kváču a uklidil puk mezi jeho betony – 4:2. Hosté si pak ještě vyzkoušeli hru bez gólmana, ale nedokázali už ani snížit kladenský náskok.

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Začali jsme špatně a můžeme být rádi, že to po prvních deseti minutách nebylo 0:2 nebo 0:3. Tam nás poněkolikáté podržel brankář. Ve druhé třetině jsme začali tahat za delší konec, otočili jsme na 2:1 a vypadalo to slušně. Bohužel našemi přesilovkami jsme dostali Budějovice na koně. Budějovice pak využily přesilovku a asi pět minut byly opět lepší. Po dvou třetinách to bylo spravedlivě 2:2. Ve třetí třetině jsme nabádali hráče, aby byli trpěliví, protože pravděpodobně jeden gól rozhodne. To se nakonec potvrdilo.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): My jsme dobře začali a šli jsme do vedení. Vyrovnání jsme domácí de facto nabídli špatným střídáním, kdy po delším intervalu odešli čtyři hráči najednou střídat. Z toho přečíslení domácí vyrovnali. My potom ještě dokázali reagovat a vyrovnat na 2:2, nicméně ve třetí třetině musíme některou z nabídnutých šancí využít. Domácí dovedl k vítězství gól, kterým v podstatě využili přesilovku.

Statistika zápasu 📊

Výsledky 12. kola WSM ligy ☑