Obranu Kladna vyztužil Rakušan André Lakos

Rytíři ulovili novou posilu do obrany a svým zadním řadám tak přidali pořádnou porci zkušeností. Smlouvu do konce sezony totiž s Kladnem podepsal Rakušan André Lakos, který se během své kariéry zúčastnil devíti mistrovství světa a dvou olympijských her. „Hledali jsme urostlého a zkušeného defenzivního obránce. André Lakos všechno tohle splňuje. Trénoval s námi několik dní a jsem přesvědčený, že se rychle dostane do zápasového tempa,“ uvedl sportovní manažer klubu David Čermák. A kdy by se měl obrovitý bek představit fanouškům? „André by měl nastoupit už v sobotu proti Litoměřicím," prozradil Čermák.

Kladnu se před dvěma zápasy vrátil do sestavy po zranění obránce Jiří Říha a okamžitě byl na ledě znát – za poslední dva zápasy vstřelil čtyři branky! A jak to vypadá, už brzy by měli být obranné řady Rytířů opět kompletnější, na ledě už se totiž proháněl bek Martin Kehar. „Uvidíme, jestli bude Martin moci nastoupit už v sobotu. Nechceme to uspěchat, když takovou dobu nehrál. Dnes na ledě už ale vypadal dobře, uvidíme, jak na tom bude s kondicí. Noha už se dala dohromady, takže by se mohl brzy zapojit do zápasového tempa,“ uvedl trenér Jindřich Lidický. Jak sám kladenský obránce potvrdil, po zranění už se cítí dobře. Špatnou zprávou je pro změnu absence útočníka Adama Kubíka, který nedohrál poslední duel a s jistotou nebude hrát ani v sobotu. „Adam Kubík měl problémy se zády. Lepší se to, do zápasu ho to ale zatím nepustí. V Litoměřicích tedy určitě nenastoupí,“ doplnil Lidický.

Na marodce tak momentálně vedle Adama Kubíka zůstávají obránce Josef Zajíc a útočníci Jakub Hajný a Štěpán Bláha. „Kuba Hajný by měl být mimo snad ještě deset dní, u Pepy Zajíce a Štěpána Bláhy nevíme. Samozřejmě se to ale postupně zlepšuje. Může to být za týden, může to být za 14 dní. Doufáme, že to u všech bude co nejdříve,“ vysvětlil kladenský kouč. Mimo sestavu nadále zůstává i majitel Jaromír Jágr.

I bez něho ale Kladeňáci dokázali vybojovat dvě důležité výhry v řadě. V Ústí nad Labem sice ztráceli o dvě branky, vývoj ovšem otočili a v závěru uhájili vítězství 3:2. Vrátili se tak okamžitě na druhou příčku tabulky, kterou hájí i nadále. V minulém kole si totiž Rytíři doma poradili s Třebíčí! Fantastický výkon předvedl Jiří Říha, který vstřelil čistý hattrick, a v závěrečné části ho jednou trefou napodobil kapitán Jakub Strnad. Lukáš Cikánek, který v den utkání slavil 31. narozeniny, inkasoval pouze dvakrát, a tak zapsalo Kladno výhru 4:2.

Litoměřice mají skvělou formu

Stadion drží příčky zaručující postup do play off, konkrétně je momentálně sedmý a má náskok tří bodů před osmým Přerovem. Aktuálně přitom Litoměřičtí těží zejména z výborné formy – z posledních pěti duelů prohráli jen jedinkrát. Jedinou porážku přitom Litoměřice zaznamenaly proti lídrovi tabulky z Jihlavy, kterému podlehly vysoko 1:7. Od té doby ale Stadion udělal vítěznou sérii. Na Slavii zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech, doma nad Prostějovem 5:1 a v Kadani ve vypjaté bitvě těsně 2:1. Dobrým výsledkům Litoměřických napomáhá kvalitní obranná hra (111 obdržených golů – 6. místo v lize) a dobře zvládnuté přesilové hry (úspěšnost 17,89 % - 4. místo v lize).

Hlavní litoměřičtí lídři v této sezoně jsou naprosto neoddiskutovatelní. Fantastické výkony podává útočné duo Markus Korkiakoski (18+24) – Jan Kloz (16+26), které celý tým táhne. Nejbližší bodový pronásledovatel Martin Kadlec (16+16) ztrácí na tuto dvojici celých deset bodů. Opomíjet by se ovšem neměly ani výkony zkušeného beka Aleše Pavlase (6+20), jemuž patří mezi všemi ligovými beky třetí místo! V brance střídá Stadion trojici gólmanů, z nichž má nejvíce odchytáno Tomáš Král (89,37 %). Větší úspěšností se však můžou chlubit Martin Michajlov (92,90 %) a Daniel Dvořák (90,53 %).

Utkání 45. kola Chance ligy HC  Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 12. ledna od 17:00 v litoměřické Kalich areně. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV

STATISTIKY
HC Stadion Litoměřice Rytíři Kladno
Bilance