FOTO: Daniel Vladař vloni zažil premiéru v seniorském hokeji, za Rytíře odchytal osm prvoligových utkání. (Autor: Tomáš Kostečka)

„Daniel Vladař se rozhodl odejít do Ameriky, což jsme tak trochu čekali a musíme to respektovat. Nic jiného nám ani nezbývá, protože smlouva Vladařovi odchod do zámořské juniorky umožňuje. Prioritou pro klub je teď sehnat kvalitního brankáře, momentálně jednáme s Janem Lukášem a odchovancem Lukášem Cikánkem,“ prohlásil sportovní manažer Rytířů David Čermák a připomněl, že kontrakt s Rytíři má ještě další perspektivní gólman Jiří Švihálek.

Pochopitelné zklamání nad Vladařovým odchodem projevil po třech letech spolupráce klubový trenér brankářů Marcel Kučera. „Podle mého názoru mohl Daniel ještě zůstat, protože by na Kladně dostal velkou šanci v seniorském hokeji a myslím, že sezona v A-týmu by pro jeho další rozvoj byla přínosnější. Ale jde o Danovo rozhodnutí nebo volbu jeho nejbližších, kterou respektuji a přeji mu jen to nejlepší,“ uvedl Kučera.

Samotný Vladař, jenž se chystá na draft do NHL, se před odchodem poděkoval klubu i fanouškům. "Strávil jsem v Kladně tři nádherné roky a vůbec se nedivím, že odtud vzešlo tolik skvělých hokejistů. Nenarazil jsem tu na špatného člověka, nikdo se ke mně neotočil zády. Moc rád bych si tu ještě někdy zachytal a věřím, že Kladno na mě nezanevře. Klukům přeji jen úspěchy a brzký návrat do extraligy," řekl sedmnáctiletý gólman, který dříve působil v pražské Spartě či Roudnici nad Labem a v sezoně 2012-2013 přestoupil do Kladna. V uplynulých dvou letech nechyběl na šampionátech osmnáctiletých, na přelomu roku byl součástí českého národního týmu do dvaceti let na mistrovství světa v Kanadě. Za kladenský A-tým vloni Vladař odchytal osm prvoligových utkání a zároveň pravidelně nastupoval za extraligovou juniorku.

Prozatimní soupiska - Rytíři Kladno v přípravě

Brankář: Jiří Švihálek

Obránci: Václav Kolářík, Josef Zajíc, Martin Kehar, David Bunda, Matyáš Zelingr, Michal Potěchin, František Matula.

Útočníci: Petr Tenkrát, Miloslav Hořava, Michal Lukáč, David Stach, Tomáš Horna, Patrik Machač, Vojtěch Šilhavý, Tomáš Redlich, Daniel Kružík, Petr Havlůj, Yuki Miura, Kryštof Hrabík, Jiří Kalla, Martin Čurda.

*S mužstvem Rytířů se připravují také Jan Dalecký a Jan Rudovský, s oběma útočníky klub jedná o nové smlouvě.

Čtěte také

29.04.2015 David Čermák jmenován sportovním manažerem