1. kolo WSM ligy - 9. 9. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Kadaň

Rytíři Kladno: Cikánek – Veber, Hořava, Štindl, Kehar, Lenďák, Matula – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Lorraine, Kaut, Svedlund – Bláha, Kubík, Redlich. Trenéři: Patera, Hořava.
SK Trhači Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, Chalupa, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, Havel – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Kohút, Tupý. Trenéři: Kaše, Koláček.

Branky a nahrávky: 4. Pekr, 21. Strnad (Přikryl, Kehar), 60. Strnad (Štindl) – 26. Müller, 31. Müller (Šťovíček, Rob). Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0. Vyloučení: 3:8 + Müller (KAD) 10 min.. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:14. Rozhodčí: Škrobák, Obadal – Měkýš, Komínek. Diváci: 1693.

O tom, že se jedná o úvodní zápas v nové sezoně, vypovídal už samotný začátek utkání, kdy přišlo na každé straně rychle vylučení. Oba týmy ale hru ve čtyřech zvládli a Kladenští dokázali využít špatné rozehrávky soupeře. Matěj Pekr si sjel s kotoučem od mantinelu na střed a propálil brankáře Dvořáka – 1:0. O navýšení se po chvíli pokoušel Tůma, který tečoval Klozovu střelu jen těsně vedle. Na druhé straně pak Kohútův průnik zneškodnil Cikánek. Rytíři si po úvodní brance udrželi aktivitu a i nadále ohrožovali kadaňskou branku. Na levou stranu dostal dobrou přihrávku Strnad, jenže zasáhl jen hostujícího brankáře. Po gólu pak volala šance Matuly. Domácí obránce při přesilové hře zaparkoval před brankovištěm Kadaně a několikrát nebezpečně dorážel, vždy však zasáhl jen Dvořáka. Mezi oběma týmy tak zůstal po první třetině jednobrankový rozdíl.

Do druhé části vletěli Rytíři ve velikém tempu a přidali druhou branku. Přesně po minutě hry našel Přikryl zpoza brány před brankovištěm volného Jakuba Strnada a ten už nezaváhal – 2:0. Hosté mohli snížit během přesilové hry, Cikánek si ale poradil jak s Wágnerovou střelou zleva, tak s Buchtelovým pokusem z druhé strany. Vteřinu před koncem Pekrova trestu ovšem Trhači přece jen udeřili. Kehar nezvládl souboj s Janem Müllerem, který ujel sám a zasunul puk mezi betony kladenského gólmana – 2:1. Obětavou hru předvedl vzápětí Přikryl, jenž se bez rozmyslu vrhl do Tupého dorážky a usnadnil Cikánkovi práci. Problémy nastaly znovu až při dalším oslabení Rytířů. Buchtela přenesl hru na druhou stranu a Šťovíček našel před brankou úplně volného Jana Müllera – 2:2. Poslat hosty do vedení mohl po chvíli Havel. Ten se hnal sám na branku a přestože natlačil Cikánka až do brány, puk do sítě nedostal. Kladenští se v závěru periody dokázali vymanit z tlaku a usadit se před soupeřovou svatyní, skóre se už ale neměnilo.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla opět zlepšenou hru kladenského celku. Hned na začátku číhal v gólové možnosti Strnad, ale svoji šanci nedokázal využít. Dobrou střeleckou možnost následně zahodil Hořava, který vystřelil jen nad horní tyč Dvořákovy brány. Hned nato číhal před brankou opět dobře Tůma, obrana mu však nedovolila tečovat ani dorážet. Obrovský tlak domácích trval i nadále, kdy předvedla několik pěkných kombinací druhá formace vedená kapitánem Strnadem. Při početní výhodě pak mířil do bližšího růžku Lorraine, zasáhl ale jen Dvořákovo rameno. Velmi blízko brance byl také Kehar, který vystartoval od modré až před branku a nedokázal procedit puk za přesouvajícího se brankáře. Kladenský tlak se poté i nadále stupňoval a Dvořák měl plné ruce práce s Pekrovou tečovanou střelou. Domácí si následně vyzkoušeli i přesilovku pěti proti třem, přes řadu šancí se ale neprosadili a stav zůstal nerozhodný. To se změnilo až osm vteřin před koncem, když se Jakub Strnad dobře zorientoval před brankovištěm a dorazil Štindlovu střelu do sítě – 3:2.

Trenéři po zápase

Pavel Patera (Rytíři Kladno): My jsme spokojení s první a třetí třetinou, kdy jsme si za tím opravdu šli. Když jsme dali na 2:0, tak jsme začali zbytečně bláznit, Kadaň nás po právu potrestala a po dvou třetinách mohlo být klidně horší skóre, než bylo. Když dáte gól osm vteřin před koncem, tak je to hodně šťastné. Zápas vypadal spíš na remízu, ale přiklonilo se k nám dnes štěstí, za což jsme rádi.

Robert Kaše (SK Trhači Kadaň): My máme velice mladý a nezkušený tým, takže takovéhle zápasy musíme hrát vždycky na krev. Myslím si, že se nám tento zápas celkem podařil ze strany oslabení - hráli jsme jich opravdu hodně, ale nedostali jsme z nich gól. To jsme oproti přátelským zápasům zlepšili. Na druhé straně byla vidět zkušenost hráčů, kteří umějí podržet puk, zatímco naši mladí hráči jsou spíše janci. Místo, abychom podrželi puk, tak to kolikrát odhazujeme. Já ale musím kluky pochválit a myslím si, že i pro diváky to byl zajímavý hokej.

Výsledky 1. kola WSM ligy