Oba hráči jsou kladenskými odchovanci a oba se velkou měrou zasloužili o návrat Rytířů do nejvyšší české soutěže. Brankář Lukáš Cikánek má za sebou dvě životní sezony – ta druhá už vynesla kýžený postup do extraligy.

„Cigi byl pro nás v závěru sezony stěžejní hráč. Odchytal celé play off i baráž. Tam nás proti extraligovým týmům jednoznačně přesvědčil o svých kvalitách. Obecně budeme na naše gólmany spoléhat i v extralize,“ říká trenér David Čermák. Toho tak těší podpis nové smlouvy s Adamem Brízgalou (více jsme psali ZDE) i prodloužení kontraktu Lukáše Cikánka.

Brankářská dvojice se v uplynulé sezoně osvědčila. Cikánek i Brízgala dokázali tým podržet v těžkých zápasech a navíc si spolu dobře rozumí. „Vztahy mezi gólmany jsou často složité, ale kluci si sedli a vychází spolu skvěle. Nedělalo jim ani problém to, že se střídali a my věříme, že to tak bude i pokračovat,“ doplnil Čermák.

Antonín Melka se do ofenzivních řad Kladna vrátil během ledna a to po třech sezonách strávených v ústeckém Slovanu. Doma pak okamžitě ukázal své útočné kvality. „Hodně nám pomohl v přesilovkách, kde osvědčil svůj klid. Teď dostane šanci v extralize a jsem přesvědčený o tom, že se bavíme o extraligovém hokejistovi,“ dodal Čermák. Oba hráči mají smlouvu na rok, Lukáš Cikánek navíc s následnou opcí.

Aktuální soupiska Rytířů:

Brankář: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Jaromír Jágr*, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund

*Jaromír Jágr ve svém klubu podepsal hráčský kontrakt, pokračování kariéry ale ještě nepotvrdil.