Ilustrační fotografie. Autor: Tomáš Kostečka

Rytíři uplatnili opci na příští ročník nadějným brankářům Jiřímu ŠVIHÁLKOVI s Danem VLADAŘEM

Stejná situace je také u dalších mladých odchovanců Kladna v obraně i útoku. Klub využil právo prodloužit o rok smlouvu u zadáků Václava KOLÁŘÍKA, Josefa ZAJÍCE, Martina KEHARA, Davida BUNDY a forvardů Jakuba STRNADA, Tomáše REDLICHA, Davida STACHA a Tomáše HORNY. Posledně jmenovaný je z tohoto výčtu jediným hráčem starším třiadvaceti let.

Nový roční kontrakt s jednoletou opcí podepsal univerzál Michal LUKÁČ, který tak v Kladně bude nepřetržitě působit už pátým rokem. Rytíři dávají stejnou šanci jako slovenskému hokejistovi i největším oporám a nejproduktivnějším hráčům letos úspěšné juniorky Patriku MACHAČOVI a Vojtěchu ŠILHAVÉMU.

Nadále platnou smlouvu do sezony 2015/16 mají zkušení útočníci Petr TENKRÁT Miloslavem HOŘAVOU.

V kladenském útoku bohužel asi bude chybět Tomáš Pitule, kterého velmi pravděpodobně čeká návrat do extraligové Plzně. „O Tomáše bychom zájem měli, jenže je to hráč Plzně a Martin Straka si jej chce stáhnout zpátky, což samozřejmě musíme respektovat,“ vysvětlil Jaromír Jágr starší.

Další aktuality sledujte průběžně na našem webu a sociálních sítích.