Kladno si z letošní předsezonní přípravy odneslo bilanci dvou výher a pěti porážek. Soubor sedmi přípravných duelů zakončili Rytíři trojbojem proti těžkým soupeřům - Karlovým Varům, Českým Budějovicím a extraligovému Litvínovu. Na západě Čech se projevila největší slabina kladenského týmu - problémy v koncovce. Přestože si Rytíři vytvořili řadu dobrých šancí, trefili se jen jednou a v konečném součtu podlehli Energii 1:4. Proti Motoru pak Kladenští předvedli zlepšenou hru, zadařilo se jim i v zakončení a celkem nasázeli Jihočechům tři branky. Defenziva ve spolupráci s Lukášem Cikánkem navíc nepřipustila soupeři ani jeden zásah a byla z toho výhra 3:0. V posledním zápase se představilo Kladno v Litvínově a poprvé v přípravě stanulo proti extraligovému soupeři. Modrobílí drželi po dvě třetiny krok se sokem z vyšší soutěže, ale třetí část nezvládli a zapsali si porážku 1:5

V přípravě nejproduktivnější Redlich

Co se týče individuálních statistik, tak se v přípravě nejvíce dařilo Tomáši Redlichovi (7 zápasů, 3+1), který se stal spolu s Janem Klozem (6 zápasů, 3+0) zároveň nejlepším střelcem Rytířů. Po třech kanadských bodech pak ještě zaznamenali Adam Kubík (7 zápasů, 1+2) a Tomáš Kaut (7 zápasů, 0+3). Po dvou bodech posbírali Johan Lorraine (7 zápasů, 2+0) a Matěj Pekr (7 zápasů, 1+1). Pekr zároveň vsítili jedinou kladenskou branku v přesilové hře. Mezi obránci se zapsali do statistik kanadského bodování Martin Lenďák, David Štich, Martin Kehar a František Matula, kteří si připsali po jedné asistenci. Oba gólmani Kladna naskočili do čtyř zápasů, z nichž si odnesl lepší statistiky Lukáš Cikánek (93,62 %, 1,71 gólu na zápas). 

Patera: Natěšenost i nervozita

„Nálada v kabině je taková, jaká by před prvním zápasem měla být. Hráči jsou natěšení, ale určitě bude v začátku trocha nervozity. Budeme se snažit kluky uklidnit, abychom do nové sezony vykročili dobře. O soupisce pro první zápas jsme nějakou představu měli, ale máme nemocné dva nebo tři hráče, kteří nebudou hrát. Poskládali jsme pět vyrovnaných pětek, takže se dá říct, že nebudeme nijak výrazně oslabení," uvedl před prvním ligovým zápasem asistent trenéra Pavel Patera. 

Kadaň se udržela a v další sezoně bude sázet na mladíky

Trhači za sebou mají sezonu, v níž museli bojovat o udržení a nakonec skončili na předposlední příčce před sestupujícím Mostem. Kadaňští před nadcházející sezonou přišli o svého nejproduktivnějšího hráče Jaroslava Kůse (44 zápasů, 10+32) a dále například o Martina Kohouta (43 zápasů, 11+8) a Ondřeje Beránka (40 zápasů, 6+9). První jmenovaný zatím nemá angažmá, zatímco druzí dva se vrátili zpět do Karlových Varů, odkud byli do Kadaně zapůjčeni. 

Kadaňský hokejový klub odehrál v rámci přípravy deset utkání, z nichž odešel šestkrát poražen a čtyřikrát jako vítěz. V posledních třech střetnutích se Trhači postavili ligovým sokům z Litoměřic a Benátek nad Jizerou a německým Drážďanům. Proti Litoměřicím ztrácela Kadaň už čtyři branky, v závěrečné minutě ale dvakrát udeřila a zmírnila porážku na konečných 2:4. Proti Benátkám nad Jizerou pak Trhači čtyřikrát vedli, vždy však inkasovali a gólem z poslední minuty nakonec prohráli 4:5. Proti Drážďanům už si pak Kadaňští poradili a zaznamenali vítězství 5:2. "I když jsme vyhráli, nejsme spokojení s předvedenou hrou. Nešly nám nohy a měli jsme špatný pohyb. Prosadila se jenom první lajna a my potřebujeme, aby se přidaly i další," uvedl pro klubový web asistent trenéra Kamil Koláček, který nebyl spokojený s hrou svého týmu.

Nejproduktivnějším Trhačem v přípravě se stal útočník Nicolas Hlava (4 zápasy, 4+3), který, přestože naskočil jen do čtyř utkání, podal vynikající výkon. Stejný počet bodů pak zaznamenal ještě František Wágner (8 zápasů, 4+3). Šesti kanadskými body se v přípravě prezentovali Vojtěch Krejčiřík (8 zápasů, 4+2) s Jiřím Tupým (10 zápasů, 2+4). Mezi beky si počínal nejlépe Lukáš Blaha (8 zápasů, 2+3). Kadaňští vyzkoušeli v deseti přípravách čtyři gólmany, z nichž odchytal nejvíce minut Tadeáš Dvořák. 

Utkání 1. kola WSM ligy Rytíři Kladno - SK Trhači Kadaň se odehraje v sobotu 9. září od 16:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky)


Přenosy Rytířů na TVCOM.cz - 1. kolo zdarma

Od letošní sezony budou všechny domácí zápasy WSM ligy Rytířů Kladno vysílány prostřednictvím TVCOM.cz. Fanoušci se mohou znovu těšit na kvalitní obraz ze čtyř kamer včetně časomíry a opakovaných záběrů. Cena za jeden přenos bude znovu činit 50 Kč, permanentkáři budou mít celoroční přístup ke sledování přenosů zdarma.

Pouze 1. kolo WSM ligy proti Kadani bude z kladenského ČEZ stadionu vysíláno zcela zdarma. Přenos můžete sledovat zde