Víceletý kontrakt pokračuje obráncům Martinu Keharovi, Matyáši Zelingrovi a útočníku Danielu Kružíkovi.

Klub uplatnil opci dalším osmi hráčům. Za Kladno tak budou nadále nastupovat obránce Josef Zajíc a útočníci Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha a Šimon Jelínek.

Další jména z postupové party by měla ještě přibývat. „Jednáme a budeme jednat s ostatními hráči z dosavadního kádru, kterým skončila smlouva. Samozřejmě sledujeme trh a máme vyhlédnuté některé posily,“ uvedl sportovní manažer a trenér Rytířů David Čermák.

Sedmačtyřicetiletý majitel klubu Jaromír Jágr se o své hráčské budoucnosti zatím jednoznačně vyjadřovat nechce a v současnosti ho zaměstnávají manažerské povinnosti. Hokejový král ale k radosti všech fanoušků konec kariéry neoznámil.

Příprava začne v půlce května

Už teď je znám termín prvního přípravného utkání, 30. července se Rytíři představí v Litvínově.

Na přelomu srpna a září pak Rytíři netradičně vyrazí na třídenní zahraniční turnaj do italského Bolzana.

Start suché přípravy je naplánován na polovinu května.