Zápas snů se blíží! Jágrovo komando jde boje

19.09.2012 -

Hokejová horečka stoupá, ve zcela zaplněné O2 areně se chystá nejlákavější podívaná posledních let. Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem, Tomášem Plekancem, Jiřím Tlustým a nově také s Markem Židlickým vyzvou na domácím ledě v předehrávce 10. kola Tipsport extraligy Slavii. I ta posílila hráči z NHL, kouč Vladimír Růžička by mohl využít služeb Romana Červenky s Vladimírem Sobotkou.

Foto: Josef Poláček

Trenér Kladna Zdeněk Vojta na úterní tiskové konferenci přiznal, že očekávaný zápas bude vrcholem jeho dosavadní kariéry. „Nikdy jsem tak kvalitní tým nevedl. Ano, přišly hvězdy, ale tým tvoří přes dvacet hráčů. Pokud budeme úspěšní, tak to bude úspěch celého týmu,“ upozornil a zároveň naznačil, že by posily z NHL měly nastupovat pohromadě v jedné formaci. „Tuto variantu jsme zkoušeli na tréninku a přikláníme se k ní,“ prozradil Vojta. Poslední akvizice Marek Židlický bude podle něj mít vedle sebe v obranné dvojici Marka Černoška.

Jaromír Jágr před novináři opět nešetřil vtipy, taktika jeho řady prý bude vysloveně útočná. „Budeme se řídit komunistickým heslem dopředu, zpátky ani krok,“ žertoval a prohlásil, že dost spoléhá na své spoluhráče. „V současné formě jsem závislý na nich. Jenom doufám, že jsou dobře připraveni. Co kluci?“ ohlédl se s úsměvem na Jiřího Tlustého a Tomáše Plekance. „Uvidíme zítra. S Jardou jsem hrál vloni na mistrovství světa a dařilo se nám. Jirka hraje v Carolině a její systém je podobný. Myslím, že by nám to mohlo fungovat,“ odvětil Plekanec.

Při minulé výluce před sedmi lety byl Jaromír Jágr vytěžován ve dvou formacích. Stejnou situaci nevyloučil Zdeněk Vojta ani v případě Tomáše Plekance. „Uvidíme, jak se ten zápas bude vyvíjet. Máme kompletní čtyři útoky. Nebudeme je střídat pravidelně, kvalitní hráče chceme využívat více.“

Sešívaní se těší na Červenku

Slavii se na úvod sezony střelecky nedařilo. Po dvou prohrách se Zlínem 1:2 a s Plzní 1:3 Slavia spoléhá na oživení ofenzivy Vladimírem Sobotkou a Romanem Červenkou. „Musíme si dát na Romana pozor, je to vynikající hráč a střelec. V O2 areně se mu vždy dařilo a jeden rok málem překonal všechny rekordy ligy. Máme před ním respekt,“ nešetřil chválou na svého někdějšího dvorního centra Jaromír Jágr.

Oproti minulé sezoně přišlo do mužstva Vladimíra Růžička několik nových tváří v popředí s exkladenským Jaroslavem Kallou. Útok dále posílili Tomáš Pospíšil z Brna, Jan Alinč z prvoligového Ústí nad Labem a Jan Stránský z Plzně. Zadní řady pak vyztužil Jan Dresler z Plzně, Jiří Kučný ze Sparty a Michal Kempný přišel na hostování z Brna.

Kladno nastoupí v Praze k domácímu utkání po více než padesáti letech, kdy na Štvanici slavilo mistrovský titul. Zápas začíná v 18 hodin a živě ho vysílá kanál ČT 4.

Rytíři Kladno

Umístění v tabulce: 9.
Bilance: 2 zápasy, 0-0-1-1, skóre 2:5, 1 bod
Bilance doma: 1 zápas, 0-0-1-0, skóre 1:2, 1 bod