2:0
5:3
1:4
Ohlasy

Bodová série se zastavila na pěti zápasech: Udělali jsme velký pokrok, těší Jiřího Ticháčka

27. 1. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno po pěti zápasech poprvé nebodovalo, když lídrovi z Třince podlehlo 1:2. Pod jediný gól se podepsal asistencí Jiří Ticháček, jehož střelu tečoval do sítě Ladislav Zikmund. „Měli jsme jasný plán dávat všechno na bránu. Chtěl jsem vystřelit a chvíli jsem ani nevěděl, jestli tam někdo bude,“ popisoval gólovou situaci mladý obránce.

S Třincem jsme sehráli další vyrovnaný zápas, ale body bohužel nebereme…

Bylo to vyrovnané, odehráli jsme slušný zápas. Třinec ale ukázal svoji hráčskou kvalitu. Byly tam vidět zkušenosti a potom si to dobře pohlídali.

Všechny zápasy s Třincem byly podobné. Skončily těsnými výsledky, ale jen jednou pro nás. Ukázali Oceláři svoji kvalitu?

Jo, určitě. Kvalitu hráčů mají velkou. Pokaždé jsme s nimi ale odehráli dobrý zápas a sahali jsme po bodech. Tentokrát to byla škoda, chyběl tomu jeden gól.

V předchozích zápasech nás často srazily inkasované góly. Teď to ale vypadá, že s tím umíme pracovat.

To je jedna z věcí, které se nám podařilo zlepšit. Je to hrozně důležité pro psychiku týmu. Musíme furt věřit tomu, že zápasy můžeme dorovnat nebo otočit. Na začátku sezony to bylo fakt špatné. Dostali jsme góly, sesypali jsme se z toho a těžko se to obracelo. V tomhle jsme udělali velký pokrok.

Mluvíte právě o tomhle v kabině? Že to stále můžete dotáhnout?

Pořád si říkáme, že musíme mít dobré vstupy do třetin a mít pohyb po celých dvacet minut. Vstupy do třetin jsou ale nejdůležitější. Ty vždycky určí ráz celé třetiny.

S Ladislavem Zikmundem jsi obstaral náš jediný gól. Posílal jsi to na teč, nebo jsi chtěl sám ohrozit bránu?

Měli jsme jasný plán dávat všechno na bránu. Chtěl jsem vystřelit a chvíli jsem ani nevěděl, jestli tam někdo bude. Ziky to ale tečoval a padlo to tam. Takové góly se taky počítají, škoda, že byl jen jeden.

Ty tvoříš už dlouho obrannou dvojici s Kylem Woodem, tentokrát se ale hrálo na sedm beků a hodně se to točilo. Jak těžké je si zvyknout na jiné parťáky?

Je to zase něco nového, zase jsem s někým jiným. Tak to ale je, když se hraje na sedm obránců. Trenér nás takhle střídal a my musíme plnit jeho pokyny.

V obraně se sešlo hodně urostlých kluků a třeba ty s Kylem tvoříte na pohled docela zajímavou dvojici. Jaká je s ním souhra pro tebe jako menšího beka?

Hokej je pořád stejný, je jedno, jestli jsi velký nebo malý. Na to, jak je Kyle velký, tak je to neskutečný hráč. Hraje s klidem na puku, není to žádný bitkař. Moc se mi líbí, jak hraje.

Bodovali jsme pětkrát v řadě. Je to nejlepší období v sezoně?

Určitě. Všichni jsme rádi, že body konečně sbíráme. Musíme být ale pokorní, nesmíme být na hrušce. Pořád musíme poctivě makat. Tentokrát se to nepovedlo, ale musíme to zlepšit v dalším zápase.

Čekají nás tři zápasy venku. To bude asi hodně těžká zkouška, co?

Budeme rádi za každý bod. Musíme jít poctivě zápas po zápasu a moc nekoukat dopředu. Musíme dolovat bodíky a věřit.