Čeká nás vrchol sezóny. Věřím, že to urveme a dobře to dopadne, říká Kehar

27. 2. 2023 od Matyáš Smola, Kristýna Mašlová, Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři doma v 50. kole Tipsport Extraligy nakonec nestačili v těsné bitvě na Vítkovice, po snížení Jaromíra Jágra při hře bez brankaře už se Kladno nedokázalo dotáhnout a neodneslo si ze zápasu s týmem z vrcholu tabulky ani bod. Prohru 1:2 hodnotil obránce Rytířů Martin Kehar.

Byli jste ze začátku velice aktivní, a přesto jste znovu jako první inkasovali. Čím to je?

Netuším, kdybych to věděl, tak bych vám to rád sdělil, abychom se z toho ponaučili.

V zápase jsme se dostali hned do tří oslabení, Vítkovice jste v nich k žádné větší příležitosti ovšem nepustili a dokázali je zahrát na jedničku, jak bys hodnotil hru ve čtyřech?

Kluci to zahráli výborně, zaplaťpánbůh za to, bylo to pozitivum na tomto zápasu a věřím, že si z toho dokážeme něco odnést.

„Dneska nám hlavně chyběla efektivita.“

Vaše hojná gólová bilance z posledních zápasů se neprojevila, bylo to hrou Vítkovic?

To bych neřekl, dneska nám hlavně chyběla efektivita. Šance jsme tam měli, ale bohužel nám tam nic nepadlo, i takové zápasy občas jsou.

Gólman Adam Brízgala se proti Vítkovicím opravdu činil, co říkáš na jeho výkon?

Neskutečné „highlighty“, co tam ten kluk předvádí, není to jen o dnešku. Chytá skvěle celou sezónu.

Ty jsi odvedl skvělou práci, která není občas tolik vidět, ale v utkání byla pro tým klíčová. Co mi k ní řekneš?

Vždycky je co zlepšovat, moje hra nikdy moc nevyčnívala, jsem tam od černé práce.

Váš největší soupeř v boji o 13. místo – České Budějovice – v 50. kole také ve Varech nebodoval. V zápase s Motorem tedy, zdá se, půjde o všechno. Jak se na to díváte?

Čeká nás vrchol sezóny, proto se ten hokej hraje, věřím že to urveme a dopadne to pro tým dobře.

Nebude to poprvé, co budeš s Kladnem hrát o všechno. Jak s tím pracuješ psychicky?

To je dobrá otázka. Měl bych s tím začít pracovat, protože tohle je fakt náročný.

Poslední dva zápasy po sobě byla hezká návštěvnost. Proti Spartě vyprodáno, proti Vítkovicím také dorazilo spoustu fanoušků. Cítili jste na ledě jejich podporu?

Je to skvělý! Jen mě mrzí, že nám ty lidi tady opravdu fandí a je vidět, že jsme s nimi společně na jedné lodi, a pak nám ten zápas uteče o jeden gól. To jsou věci, které zamrzí. My se po tomhle musíme oklepat a připravit na pátek.

Souboj o všechno s Motorem má určitou symboliku. Ty sám z posledních let pamatuješ spoustu důležitých vzájemných soubojů v prvoligovém play off, potažmo v baráži. Dalo by se říct, že je pro tebe zápas s Budějovicemi speciální?

Abych pravdu řekl, tak snad ani ne. Je jedno, jestli nás čekají České Budějovice, nebo Sparta. Já osobně do toho půjdu ne na sto, ale na dvě stě procent. Všichni tam musíme odevzdat poctivou práci a věřím, že díky tomu vyhrajeme bez ohledu na to, kdo proti nám stojí.