A tým

Jestli chceme hrát extraligu, musíme hrát extraligový hokej, má jasno Nicolas Hlava

21. 8. 2020 od Filip Ardon
Nicolas Hlava byl v zápase proti Spartě jedním z nejvýraznějších Rytířů, z žádné ze svých šancí se ale prosadit nedokázal, a Generali Česká Cup tak zakončil bez vstřelené branky. „Moje přípravy stojí vždycky na prd,“ uklidňoval se po zápase šestadvacetiletý útočník, který alespoň asistencí připravil gól pro svého parťáka Antonína Melku.

Zápas proti extraligové Spartě pro vás byl asi dobrá prověrka, že?

Jo, ale my jsme k tomu asi nepřistoupili úplně dobře. Začátek od nás byl tragický. Sparta nehrála v úplně nejlepší sestavě a my jsme k tomu asi i tak přistoupili. Bylo to od nás laxní. V šatně jsme si pak něco řekli, ve druhé třetině se to maličko zlepšilo a ve třetí to bylo docela dobré. Bohužel jsme ale neproměnili šance. Sparta z vyložených šancí, které měla, dala góly.

Takže bylo po první třetině v kabině dusno?

Jo, ale myslím, že zaslouženě. To, co jsme tam předváděli, bylo hodně špatné.

Co říkáš celkově na Generali Česká Cup, kde jsme se postavili extraligovým soupeřům. Jaká to pro vás byla příprava?

Myslím, že to byla dobrá prověrka. Já osobně jsem rád, že jsme hráli s extraligovými týmy, protože myslím, že nás to dobře připraví na sezonu. My jdeme do sezony s tím, že chceme být jasný lídr. Nemůžeme se přizpůsobovat prvoligovému hokeji. Jestli chceme hrát extraligu, musíme hrát extraligový hokej a všechny týmy přehrávat. Jakmile si zvykneme na prvoligový hokej, tak se s těmi týmy budeme plácat, což úplně nechceme. Chtěli bychom od začátku ligu vést. Tak k tomu musíme přistoupit. Nemůžeme nastoupit do ligy s tím, že se týmy budou porážet samy.

Jak jsi ty osobně zatím spokojen s přípravou? Šancí máš dost, ale pořád to tam nepadá. Jsi ještě v klidu?

Nejsem v klidu, ale na druhou stranu moje přípravy stojí vždycky za prd. Pak se to většinou nějakým způsobem rozjede. Už se to ale krátí a měl by přijít čas, kdy budu dávat góly. Od toho jsem tady. Šancí mám habaděj, do brány to ale zatím nepadá. Doufám, že se to změní, ještě něco můžeme natrénovat. Zatím to můžu svést jedině na svoje dřevěné ruce.

Co s nimi budeš dělat?

Asi je vymáchám v záchodě a když nepomůže ani to, tak už nevím… Asi začnu chodit do kostela. (smích)

Ve zbytku přípravy nás čekají už jen prvoligoví soupeři. Čekáš, že to bude hodně jiný hokej?

První liga je víc rozlétaná a hráči tam nemají tolik zkušeností, kolik mají extraligoví kluci. Bude to hokej nahoru dolů. Jak už jsem ale říkal, nesmíme se týmům přizpůsobit, musíme hrát náš hokej, se kterým chceme do sezony jít.