Zrušeno
Mládež

Junioři vyloupili Eden, dorost díky čtyřem gólům Daníčka přejel Litvínov!

26. 9. 2022 od Redakce / Foto: Daniela Vodičková
Junioři i dorostenci odehráli v uplynulém týdnu dva zápasy. Oběma nejstarším kategoriím se úvodní klání nevydařila, obě kategorie si ale napravily chuť na druhý pokus. Juniorka si domů přivezla vítězství ze Slavie, dorost zase dominoval v souboji s Litvínovem. Gólové hody pak oslavila sedmá třída, která deklasovala Kralupy 20:1.

JUNIOŘI, Rytíři vs České Budějovice 4:8, Slavia Praha vs. Rytíři 4:5 sn.

V pátečním domácím utkání čekal juniory těžký oříšek v podání Českých Budějovic. Souboj týmů, které ještě minulý rok hrály extraligu juniorů, vyzněl lépe pro hosty. Rozhodlo se víceméně během 40 minut, kdy se odcházelo do šaten za stavu 2:6. Třetí třetina skončila nerozhodně a kosmeticky stav upravil Sýkora s Hvězdou na konečných 4:8.

Branky: 5. Hanousek (Vimmer), 23. Typolt (Křišťan, Čarda), 51. Sýkora (Hanousek), 59. Hvězda (Šilhavý)

Sestava: O. Gabriška (O. Hykel) — M. Čarda, M. Novák, L. Sýkora, J. Burger, A. Nácovský, M. Šátek, V. Marcinek — Š. Šilhavý, R. Spilka, L. Kulich, T. Vosyka, V. Hurta, M. Hanousek, T. Typolt, Š. Vimmer, A. Hvězda, P. Křišťan, J. Halfar, B. Stepanchuk

V neděli se Rytíři utkali opět v bývalém extraligovém klání se Slavií. Nakonec ale odcházeli šťastnější kladenští junioři, a to po vítězném nájezdu Richarda Spilky. Do utkání lépe vstoupilo Kladno, které vyhrálo první třetinu 2:0. Kladenskou hru dirigoval hlavně Štěpán Vimmer (2+1). Ve druhé části zvládla Slavia vyrovnat a stav vydržel až do konce. Konečný výsledek 5:4 po samostatných nájezdech.

Obránce Lukáš Sýkora víkend okomentoval: „Oproti utkání s Budějovicemi jsme na Slavii daleko více bojovali a myslím si, že jsme si ty dva body zasloužili. Do příštích zápasů se musíme hlavně zlepšit v disciplíně, to je momentálně naší největší slabinou. Za 5 utkání máme okolo 159 trestných minut, a to prostě neexistuje.“

Branky: 14. Vimmer (Spilka, Sýkora), 20. Hurta (Spilka, Kočka), 31. Vimmer (Hvězda), 58. Sýkora (Vimmer), rozh. náj. Spilka (TS)

Sestava: O. Hykel (O. Gabriška) — M. Novák, L. Sýkora, J. Burger, D. Šeba, A. Nácovský, M. Šátek — Š. Šilhavý, R. Spilka, L. Kulich, T. Vosyka, V. Hurta, B. Stepanchuk, M. Hanousek, T. Typolt, Š. Vimmer, D. Kočka, A. Hvězda, P. Křišťan, J. Halfar

Dorost, Karlovy Vary vs. Rytíři 9:3, Rytíři vs. Litvínov 5:2

Ve čtvrtek se dorost po vyrovnané první třetině v Karlových Varech dostal po brance Daníčka v 21.minutě do vedení 3:2. Z pohledu Rytířů to bylo bohužel vše, zbytek utkání byl v režii Energie, která vsítila dalších 7 branek. Konečný výsledek 3:9.

Branky: 6. Šátek (Sém), 13. Kupčo, 21. Daníček (Sém)

V sobotním klání doma vstoupili dorostenci špatně do utkání, v první třetině totiž diktovali hru hráči z Litvínova. „Měli jsme horší pohyb, nehráli jsme na kotouči, vstup do utkání nám nevyšel. Naštěstí jsme si něco řekli v kabině a zbytek utkání byl absolutně naopak,“ dodal po utkání útočník Kupčo. Rytíři zvládnuli Vervě nastřílet 5 branek během zbylých dvou třetin z nichž se o 4 postaral tahoun týmu Marek Daníček. Zaslouženě si tak připisují první tři body do tabulky.

Branky: 21. Daníček, 26. Šíma (Blažek, Šátek), 36. Daníček (Dörfl), 47. Daníček (Beran), 57. Daníček (Beran)

Sestava: Jordán (Šefčík) – Krása, Dörfl, Háž, Šátek, Pražák (C), Svoboda – Kupčo, Pytlík, Hlaváček, Šíma (A), Blažek, Beran, Přibyl, Petřík (A), Sém, Daníček, Valuš.

9. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. Rytíři 7:3

Deváťáci bohužel v důležitém utkání nestačili na Pilsen Wolves. Utkání rozhodla poslední pětigólová třetina domácích. Pro devítku to znamená, že z úvodních 2 utkání má výhru a prohru. Do rozřazení skupin zbývají čtyři důležitá utkání s Berounem, Hvězdou Praha, Plzní a Třemošnou.

Branky: 21. Rambousek (Borkovec, Hlavsa), 32. Kozák (Borkovec, Kalla), 51. Špacír (Novák, Kozák)

Sestava: A. Voráček (D. Šrámek) — K. Müller, D. Mahovský, E. Hausner, J. Borkovec, P. Špacír, A. Tureček — M. Rambousek, R. Musil, A. Honisch, T. Pokorný, A. Klempíř, M. Šíma, O. Polášek, J. Novák, T. Kozák, F. Hlavsa, J. Kalla

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Plzeň 4:5

Osmáci nestačili doma na Plzeň, na kterou se i přes horší první třetinu zvládnuli dotáhnout, ale po druhém gólu z hole Jana Šubina, který zařídil vyrovnání na 4:4, zvládla bohužel Plzeň hned odpovědět. Konečný stav 4:5.

Branky: 11. Šubin (Melančin), 27. Holoubek, 36. Křesťan, 45. Šubin

Sestava: M. Damašek (P. Zralý) — M. Havelka, D. Křesťan, Š. Kučera, Š. Linhart, E. Křivánek, D. Malík, Š. Holoubek — J. Šubin, P. Koudelka, J. Petera, M. Melančin, M. Irlbek, R. Křesťan, J. Kováč

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Kralupy 20:1,

Gólové hody v podání sedmáků – 5 gólů Františka Poláka, 4 góly Radka Jirátka a Jakuba Klempíře, hattrick Viktora Vycpálka. I díky těmto výkonům zvládnuli sedmáci vsítit dvacet branek a porazit Kralupy.

Branky: 5. Procházka (Procházka), 6. Polák (Chaloupka), 6. Jirátko (Brabec), 7. Vycpálek (Klempíř), 13. Jirátko, 17. Mariaš (Kos), 18. Jirátko (Mariaš, Kos), 20. Klempíř (Procházka, Procházka), 21. Klempíř (Kos), 23. Vycpálek (Klempíř, Krásný), 34. Vycpálek (Mariaš), 35. Polák (Chaloupka), 36. Jirátko, 38. Klempíř (Chudoba), 39. Polák (Procházka, Chaloupka), 43. Mariaš (Kos), 45. Polák, 49. Klempíř, 52. Krásný, 57. Polák (Kos)

Sestava: T. Chudoba (M. Pospíšil) — A. Petrs, F. Polák, D. Kos, Š. Mariaš, M. Procházka, Š. Vrbovec, T. Procházka — R. Jirátko, J. Brabec, D. Lunga, J. Chaloupka, J. Klempíř, A. Krásný, F. Csabo, V. Vycpálek