1:4
Mládež

Kladenské derby v přípravě: Dorostenci včas zabrali a nakonec uštědřili PZ debakl!

19. 8. 2021 od Lukáš Jůdl
Mládežnické týmy jsou po stopce, kterou zapříčinila sportu pandemie koronaviru, plní sil a natěšení na nadcházející ročník. Dorostenci Rytířů za sebou mají už sedm odehraných přípravných zápasů a ten poslední byl ve znamení kladenského derby s PZ. Po vyrovnané první třetině se svěřenci trenérů Kopeckého, Aschenbrennera a Slánského výrazně zlepšili a vyhráli 13:1.

Třicet týmů rozdělených do třech skupin po deseti a celkem šest týmů, které sestoupí. Tak bude vypadat zjednodušeně nadcházející ročník dorostenecké extraligy, ve které Rytíři figurují ve skupině "Západ" a jedním z jejich soupeřů bude i PZ Kladno. S tímto týmem se ve čtvrtek odpoledne utkali během přátelského klání, ale nevstoupili do něj vůbec podle svých představ. "Od druhé třetiny jsme ale začali víc bruslit a zlepšili založení. Pak to bylo znát," těšilo po utkání Pavla Holuba, jednoho ze střeleckých tahounů dorostu.

Na tabuli svítilo po první části skóre 1:1, ale pak se hra Rytířů opravdu zlepšila a byly z toho gólové hody. "Derby s PZ jsou vždy zajímavá a také plná emocí. To k tomu ale patří," usmíval se Holub, který dal v zápase dva góly a na další dva nahrál. Dvakrát si gólovou radost užil i Matyáš Mejtský a Jan Kut. Po jedné brance zapsali Petřík, Holeček, Hlaváček, Váňa, Šíma a Rájek.

Ligu začnou Rytíři v Třemošné 9. září a ambice mají vysoké. "Krom dvou zápasů v přípravě jsme zatím hráli pěkně. Bohužel se nám někdy stane, že vypustíme první třetinu a pak to doháníme. V extralize se chceme dostat minimálně do play off a v něm zaútočit na nějakou tu medaili," dodává Holub.