SPUSTIT VIDEO

Na ČEZ stadion míří Havířov, který má v sestavě i extraligového matadora Adamského

22. 9. 2020 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři si odvezli ze Vsetína pouze bod a o to větší motivaci budou mít do středečního domácího zápasu! Na ČEZ stadion přijede Havířov, který přes léto posílil o zajímavá jména a po vydařené sezoně bude dozajista pomýšlet na příčky v popředí tabulky.

Kladno zatím nemůže být spokojeno se startem soutěže. V úvodním kole si sice poradilo s Kolínem jasně 7:1, od té doby už ale výhru neokusilo. Rytíři nejprve doma podlehli pražské Slavii 2:4 a naposledy si odvezli ze Vsetína pouze bod! Modrobílí v utkání třikrát vedli, Valaši však rozdíl pokaždé smazali a v prodloužení byli úspěšnější. Kladeňáci s výborně hrajícím Tomášem Plekancem tak zapsali porážku 3:4 po prodloužení a nutně se potřebují vrátit do vítězné nálady.

„Pustili jsme si na videu, co jsme v zápasech udělali špatně. Bylo to ale hlavně v detailech. Když je vyladíme, utkání proti Havířovu bychom měli zvládnout,“ vyhlašuje před nadcházejícím duelem benjamínek týmu Jiří Ticháček. Ten se, přestože je mu teprve 17 let, zařadil mezi stabilní beky Kladna a v zápasech dostává prostor i na přesilových hrách. Talentovaný obránce strávil na ledě v úvodních třech duelech sezony v průměru 18 minut a 37 sekund za zápas (3. nejvyšší číslo mezi obránci za Fryem a Keharem), přesto na první kanadské body čeká.

„Je tu veliký rozdíl ve vyspělosti hráčů oproti mládeži. Maximálně si to ale užívám. Musím každopádně dál trénovat a dokazovat, že čas na ledě, který dostávám, si zasloužím,“ má jasno talentovaný mladík.

Výkony Havířova mají vzestupnou tendenci

Jak dokazují výsledky, Havířov se zatím od začátku soutěže zápas od zápasu zlepšuje. AZet vstoupil do ročníku domácí porážkou 1:2 se Sokolovem, už v dalším kole ale bral dva body za výhru 3:2 v prodloužení v Šumperku. Naposledy pak už Havířovští uhráli přesvědčivější výsledek a vítězstvím 4:1 nad Prostějovem přidali další tři bodíky na své konto.

„Havířov bude určitě hrát aktivně, což se budeme snažit hrát i my. Síly na to máme,“ hlásí Ticháček před duelem proti Havířovu.

Mladý kladenský obránce spolu se svými kolegy v defenzivních řadách si bude muset dávat největší pozor na zkušeného Romana Szturce (2+1), který posbíral tři body ve dvou zápasech. Stejný zápis pak má ještě Jakub Doktor (2+1), který ale odehrál o jedno střetnutí více. Havířov však před sezonou přivedl i další zajímavá jména, která se zatím nezačala výrazněji prosazovat. Asi největší tváří mužstva je tak vedle Szturce aktuálně třinecký matador Martin Adamský (0+1). Za zmínku však bezpochyby stojí také návrat loňského nejproduktivnějšího hráče AZetu Jakuba Kotaly (1+0).

Sektor stání není v prodeji

Vzhledem k aktuálním opatřením je sektor stání uzavřen. Místa na stání totiž nejsou při konání vnitřních akcí povolena. Vstupenky na stání tak nejsou v prodeji. Ti, kteří mají permanentku do sektoru stání, ovšem nemusí mít obavy.

• Držitelé permanentek na stání si musí vyzvednout dočasné/náhradní permanentky, na kterých má každý přidělené sedadlo v sektoru 13. S permanentkou na stání nebudete na stadion vpuštěni.
  • Dočasné/náhradní permanentky lze vyzvednout v kanceláři sekretariátu den před utkáním, tedy v úterý 22. září, případně v den utkání kdykoliv na sekretariátu, a od 17:00 už jen ve stánku u hostesek ve vchodu číslo 14. K vydání dočasné/náhradní bude potřebovat předložit vaší současnou permanentku na stání.
  • Ti, kteří mají volnou permanentku na stání, obdrží před každým zápasem vstupenku na sezení, a to na pokladnách před ČEZ stadionem.
  • Pro vstup do sektoru 13 využijte vchod 02 u vrátnice a projděte do něj přes sektor stání. Vchod 03 (schody vedle fanshopu) je uzavřen.

Získej hraný dres, a to ještě dnes!

Rytíři si na novou sezonu připravili pro návštěvníky zápasů novou akci s názvem „Získej hraný dres, a to ještě dnes“. Fanoušci, kteří si za 100 Kč koupí los od kladenských pážat, budou zařazeni do slosování o hraný dres, ve kterém v daném zápase nastoupil Tomáš Plekanec nebo Jaromír Jágr!

Stáhněte si aplikaci Kahoot! a vyhrajte!

Od středečního zápasu se navíc na ČEZ stadionu bude během utkání soutěžit o poukázku do Kauflandu v hodnotě 2000 korun! Stačí, když si do svého chytrého mobilního telefonu (Android i iOS) stáhnete aplikaci Kahoot! a můžete se zapojit. Více informací se dozvíte na samotném utkání.

Utkání 4. kola Chance ligy Rytíři Kladno - AZ Heimstaden Havířov se odehraje na kladenském ČEZ stadionu ve středu 23. září od 18:00. Vstupenky lze zakoupit on-line nebo u terminálů Sazky.