17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00
A tým

Nahuštěný program mi vyhovuje, prozradil po výhře nad Frýdkem-Místkem Rostislav Marosz

6. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček
Rytíři nastoupili proti Frýdku-Místku velmi dobře a vlastně už v první části rozhodli o svém vítězství. Už ve druhé minutě otevřel skóre Rostislav Marosz, který ještě na konci třetiny vybídl ke skórování Tomáše Gumana. V tu chvíli už to bylo 4:0. „Super první třetina, ale proč v tom nevydržet. Pak jsme si to zase zkomplikovali,“ komentoval po utkání zkušený útočník, který se na ledě setkal s řadou kamarádů v dresu soupeře.

V posledních zápasech se nám moc nedařilo, proti Frýdku-Místku už ale bylo znát zlepšení, že?

Dobrý začátek jsme měli i minule, ale dnes nám to tam napadalo a díky tomu to byl klidnější zápas. Během celého utkání jsme kontrolovali hru a zaslouženě bereme tři body.

Ty ses prosadil hned ve druhé minutě. Takhle brzký gól týmu hodně pomůže, ne?

Každý brzký gól týmu pomůže. Pak nám tam napadal ještě druhý a třetí a nakonec skončila první třetina 4:0. Super první třetina, ale proč v tom nevydržet… Pak jsme si to zase zkomplikovali zbytečnými fauly. Ale zvládli jsme to.

Čím to bylo, že už jsme nedokázali pokračovat jako v první třetině a už nám to tam tolik nepadalo?

Těžko říct. Možná tam bylo trochu uspokojení. Navíc víme, že zítra hrajeme, a myslím, že jsme si hru hlídali a k ničemu velkému jsme soupeře nepouštěli.

V zápase jsme využili dvě přesilovky. Vidíš v tomhle zlepšení?

Přesilovky jsou důležité, tam se tvoří rozdíl. Musíme na tom dál zapracovat, protože nám to může strašně moc pomoct.

Ty jsi asistoval na přesilovkový gól Tomáše Gumana. Byla to secvičená akce?

Jsou tam nějaké věci, na kterých jsme domluvení. Tohle byla víceméně jedna z nich.

Už na rozbruslení jsem koukal, že jsi se bavil s řadou hráčů Frýdku-Místku. Znáš tam hodně kluků?

Znám tam defacto celý mančaft a mám tam i pár kamarádů, se kterými jsem hrál. Jsou tam i nějací sousedi.

„Snad se vybere co nejvíc, když to jde na dobrou věc.“

Jaké jsou pro tebe zápasy proti klukům, které znáš? Taky jsi se v rohu hřiště během zápasu s někým chytil.

Je to zápas jako každý jiný, nijak to neprožívám. Rozdíl je jen ten, že víš, kdo tam je. V zápase to pak už nijak neřešíš.

Do zápasu jsme nastoupili ve speciálních oranžových dresech, jak se ti líbily?

Já mám takové akce rád. Je to na dobrou věc, takže za mě super.

O kolik důležitější je hrát takové dobročinné zápasy v této těžké době?

Doba je těžká pro všechny. U každého takového zápasu, který někomu může pomoct, je neskutečně dobře, že se hraje.

Kladno je jediným týmem, který se zapojí do akce jako celý tým, protože ostatní kluby dávají do aukce jen dresy kapitánů. Jsi rád, že i tvůj dres pomůže?

Tohle je věc marketingu a kluci tady to vymysleli takhle. Je to super, snad se vybere co nejvíc, když to jde na dobrou věc.

Četl jsi příběhy dětí, na které vybrané prostředky půjdou?

Viděl jsem pár reportáží a je to opravdu těžké. Ne každý má to štěstí, že je zdravý. Všichni by to měli mít tak, že kdo může, měl by pomoct.

Hned v neděli nás čeká duel v Ústí. Jak se na to připravit a zregenerovat?

Musíme se dobře najíst, dobře vyspat a zítra nás čeká další zápas. Mně osobně to vůbec nevadí, já radši hraju. Program je teď sice nahuštěný, ale mně to vyhovuje.

Po zápase v Ústí nás ale čeká desetidenní přestávka. To by mohlo být spíše ke škodě, ne?

Přestávku mají všichni a aspoň budeme mít čas dopilovat nějaké věci před play off. Musíme se chystat na závěr sezony, na který se všichni těší, abychom mohli jít za cílem, který všichni máme.