středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Rozhovor

Naše výkony se zlepšily, doufám, že to potvrdíme i v Jihlavě, přeje si Tomáš Pitule

28. 1. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladenští trenéři vzali dva chomutovské parťáky z loňské sezony Nicolase Hlavu a Tomáše Pituleho, přidali k nim Kladeňáka Jakuba Hajného a vytvořili nesmírně nebezpečnou čtvrtou formaci. Hlava díky vysoké produktivitě už dohnal na čele klubového bodování Tomáše Plekance a Pitulemu už na oba borce chybí jen jeden bod. „Jsem strašně vděčný, že se nám daří, a tohle období si užívám,“ svěřil se po výhře nad Porubou Tomáš Pitule, který v utkání přidal do své sbírky další gól.

Proti Porubě jsme zapsali hodně cenné tři body, že?

Určitě. Jsou ubojované a upracované. Asi jsem čekal o něco hezčí hokej, ale soupeř na nás byl dobře připravený takticky a bylo to těžké. Je v podstatě jedno, jestli to bylo krásné nebo upracované. 3:2 je možná lepší než jim dát 5:0. Takhle o gól je to musí mrzet víc.

Hráči Poruby hráli hodně agresivně a rychle k nám přistupovali. Jak těžké bylo si s tímhle poradit?

Očividně hodně koukali na video a šli do nás hodně aktivně, i když jsme měli puk za naší brankou při rozjezdu a při přesilovce. Hráli aktivně a snažili se nás tím překvapit. Naštěstí to nevyšlo.

Po prvním gólu jsme inkasovali už po šesti sekundách! Co tohle udělá s psychikou?

To je hrubá chyba. Vždycky se říkalo pravidlo, že když dáš gól, tak bys měl protočit lajny, abys nedostal. Dneska to bylo šest vteřin a dostali jsme. To je hrozná chyba. Ale taková věc se někdy prostě stane. Doufám, že se z toho poučíme a příště to zahrajeme lépe. Je to škoda, když se pracně dostaneme do vedení a takhle lacině o to přijdeme.

Ty jsi vstřelil náš druhý gól tečí před brankou. To už je taková tvoje klasická práce, že?

Jo, určitě. Máme pokyny tam chodit, tak se o to všichni snažíme. Měl jsem štěstí, že Zach vystřelil hodně dobře a já to tečoval brankáři přímo mezi nohy, takže se to tam došouralo. Radost byla velká, jsem rád, že jsem pomohl týmu.

Ty už delší dobu nastupuješ v lajně s Nickem Hlavou a Kubou Hajným a i když jste s Nickem druhý a třetí nejproduktivnější hráči týmu, stále jste vedeni až jako čtvrtá lajna. Jak vám tahle pozice vyhovuje?

Musím zaklepat, že se nám daří. S kluky si rozumíme a vždycky si řekneme, že chceme hrát jednoduše a být nepříjemní. Snažíme se čas na ledě, který máme, využít co nejlépe a pomoct týmu. Nevím, jestli se čekalo, že budeme až takhle produktivní, možná se od nás čekala trochu jiná práce. Zaplaťpánbůh, že to je tak, jak to je. Já jsem za to strašně vděčný a tohle období si užívám. Hokej je nahoru dolů, někdy to jde a někdy ne. My se snažíme dělat poctivě tvrdou práci a vrací se nám to.

„Škoda, že v Jihlavě nebudou naši fanoušci, aby nám pomohli.“

Tobě ta lajna asi musí vyhovovat ne? S Nickem se znáte, Kuba vám dodává ještě další tvrdost…

S Nickem jsem hrál už loni, hráli jsme spolu v lajně, takže většinou vím, kde bude. Nemám problém s tím mu dělat prostor, protože je to šikovný a rychlý hráč. Kuba k nám pasuje taky velmi dobře. Vždycky se snažíme si k tomu něco říct a plnit to. Mně to vyhovuje, jsem šťastný, jak nám to zatím funguje.

Ve třetí třetině jsi tam měl nějakou rozmluvu s rozhodčím, o co šlo?

Myslím, že tam na mě byl faul, takže jsem si to s ním vysvětloval. On mi říkal svůj pohled, já jemu zase svůj názor. Bylo to dnes takové všelijaké, ale radši se k tomu nebudu vyjadřovat.

Po konci zápasu jste si s Nickem šli ještě popovídat s vaším bývalým spoluhráčem Petrem Stloukalem. To byla asi příjemnější rozmluva, ne?

To určitě. Já jsem s Petrem Stloukalem hrál loni od prvního do posledního zápasu. Pořád jsme byli spolu, nikdy jsme nebyli s nikým jiným. Rozuměl jsem si s ním tak, jako ještě s nikým. Mám ho rád, je to dobrý kluk a dobrý hráč.

V sobotu nás čeká souboj s Jihlavou, která prohrála a už je před námi jen o bod. To bude snad ještě důležitější zápas než proti Porubě, ne?

Určitě bude důležitý, ale třeba před Porubou jsme na to vůbec nemysleli. Rozhodně je pro nás dobře, že Jihlava ztratila. Teď máme těžké zápasy proti silným týmům a máme docela šňůru. Naše výkony se zlepšily a nehrajeme úplně špatně, takže doufám, že to tam potvrdíme a uděláme víc bodů než oni.

Mezi Kladnem a Jihlavou je dlouhá léta velká rivalita. Jak se těšíš na tohle?

Já si pamatuju ještě sérii v sezoně 2014/15, kdy jsme s Jihlavou prohráli v sedmém zápase. Když jsem tady nebyl, tak se Kladno s Duklou dál hodně potkávalo, takže chápu, že rivalita je velká. Škoda, že tam nebudou naši fanoušci, aby nám pomohli. Určitě jsou pro mě takové zápasy lepší než hrát třeba s Kadaní.