2:3
 pondělí 22.4.2024
3:4
Ohlasy

Nesmíme se tím nechávat unést, radši se soupeři smát do ksichtu, velí Nicolas Hlava

24. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři šli do odvety na ledě Slavie s jasným cílem – odčinit úterní porážku. Zapracovali proto na disciplíně, která v minulém zápase haprovala, a naopak se prosazovali v přesilových hrách! „Musíme se soustředit na náš hokej a oni ať klidně provokují,“ hlásí před pátečním soubojem Nicolas Hlava, který se podepsal pod druhou branku Kladna.

Slavii jsme na jejím ledě porazili 4:2 a jsme výhru od semifinále. Panuje spokojenost?

Jo, po dnešku spokojenost. Maličko jsme napravili včerejšek, kdy jsme to měli ve svých rukách, ale nepovedlo se to. Řekli jsme si, že dneska musíme vyhrát za každou cenu, což se povedlo. Teď se musíme připravit na pátek, kdy budeme chtít vyhrát a ukončit tuhle sérii.

V první části to byly taktické šachy a pořádně se to rozjelo až ve druhé třetině…

První třetina byla zase taková nervózní. U nás je to vždycky o tom, kdy nám tam spadne první gól. Pak se to nějakým způsobem rozjede. Od druhé třetiny jsme do toho začali fakt dupat a dá se říct, že jsme je k ničemu nepustili. Takhle musíme hrát pořád. Nemůžeme koukat na výsledek, kolik to je, ale musíme takhle hrát každé střídání. Cíl je daný a je úplně jedno, s kým hrajeme. Každou třetinu musíme vyhrávat a hrát to, co máme.

Ty jsi vstřelil gól na 2:0. Jak to tam padlo?

Jarda tam v přesilovce sjel Plekymu a protože bek zůstal stát se mnou, tak to vzal na sebe a tlačil se s tím do brány. Vypadlo to před gólmana, já do toho píchnul a spadlo to do brány. Předtím jsem měl dvě tutové šance, tak jsem rád, že tam spadlo aspoň tohle.

Byl to ale důležitý gól, ty jsi ho taky pořádně slavil.

Já si myslím, že celkově mám dost šancí, které bych měl proměňovat. Jsem fakt rád a musím zaklepat, že tam spadlo aspoň tohle.

V prvním zápase v Edenu nás hodně srážely zbytečné fauly. Co jste si k tomuhle řekli před zápasem?

Abychom se tím nenechali tolik unést. To je to, co oni chtějí. Provokují, mají různé řeči, popichují nás… Spíš je lepší se jim smát do ksichtu. Když se necháme takhle zbytečně vyprovokovat a jsme na trestné, tak stojí další půlka týmu. Jsou vybraní hráči, kteří chodí na oslabení, a zbytek se do toho pak horko těžko dostává. I do budoucna se toho musíme vyvarovat. Musíme se soustředit na náš hokej a oni ať klidně provokují. Na konci to bylo krásně vidět. Oni byli vyloučení a my hráli přesilovku pět na tři. Musíme zůstat s klidnými hlavami, i když to občas nejde. Musíme udržet nervy na uzdě.

„Včera jsme do zápasu nastoupili jako mistři světa, najednou jsme prohrávali 0:2 a čuměli jsme.“

Říkáš smát se do ksichtu a Jaromír Jágr to v jednu chvíli dělal u střídačky soupeře skoro doslova. Nevíš, o co tam šlo?

Netuším. Jsou to klasické play off řeči a provokování. Možná tam jsou i nějaké staré rány, něco, co jim pořád leží v žaludku. Neunáší to a musí to řešit takhle. Ať si ale dělají, co chtějí, my se musíme soustředit na sebe a makat jako tým.

Jste spokojení s tím, jak se vám povedla zlepšená disciplína přenést na led?

Jo, stoprocentně. Musíme dělat to, co nám řeknou trenéři a Jarda s Plekym. Když to děláme, tak to funguje. Když to ale přestaneme dělat a začneme si dělat, co chceme, tak to vypadá stejně jako včera. Do první třetiny jsme nastoupili jako mistři světa, mysleli jsme si, že se porazí sami, najednou jsme prohrávali 0:2 a čuměli jsme. Když budeme plnit věci, které se po nás chtějí, tak můžeme být úspěšní.

K tobě se na play off zase vrátil Tomáš Pitule. Jak jsi spokojený s tím, jak vám to ještě s Antonínem Melkou jde?

Víme o sobě. Samozřejmě tam občas jsou střídání, která se nám nevydaří, ale kdybychom měli každé střídání výborné, tak hrajeme v NHL. Jsem rád, že je Pytlák zpátky. Hlavně, abychom teď všichni vydrželi zdraví.

V pátek nás čeká pátý duel, ve kterém můžeme sérii ukončit. Co od toho očekáváš? Můžeme čekat od Slavie zase nějaké provokace?

Já myslím, že to bude furt stejné. My se fakt musíme soustředit sami na sebe. Slyšel jsem, že to bude v televizi v 17:20, přijede Darina Vymětalíková, takže se těšíme. Musíme se soustředit na náš výkon a na náš hokej. Je to jednoduché.

Doufáš, že si tě Darina Vymětalíková vytáhne na přestávkový rozhovor?