Ohlasy

Nicolas Hlava ocenil podporu fanoušků: Když jsem viděl, kolik jich přijelo, spadla mi brada

11. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno na úvod extraligového ročníku svedlo vyrovnaný souboj s Vítkovicemi. Rytíři si během zápasu vytvořili řadu šancí, doplatili ale na jejich neproměňování. Jedinou branku domácích vymyslel útočník Nicolas Hlava, který chytrou přihrávkou vybídl ke skórování kapitána Tomáše Plekance. I tak ale Kladeňáci v prvním kole zapsali porážku. „Čeká nás maraton zápasů, bude jich strašně moc a nemůžeme koukat na to, že jsme první prohráli. Poučit se a jedeme dál!“ velí Hlava před dalšími duely.

Jak jsi viděl zápas proti Vítkovicím?

V první a třetí třetině jsme to měli ve svých rukách a mohli jsme rozhodnout, protože jsme měli spoustu šancí. Bohužel jsme z nich nedali góly. Kvůli tomu jsme prohráli. Ve druhé třetině to nebylo ono. Byl tam zmatek, bylo to uplácané, vůbec jsme nehráli na puku a byl to z naší strany takový hurá hokej. V některých situacích se musíme uklidnit, hrát víc s pukem, neodpalovat to od sebe a být silnější v soubojích. Všechny zápasy budou podobné, bude to ubojované a rozhodne, jestli dáme nebo nedáme svoje šance.

V zakončení byl zatím vidět velký rozdíl, že?

Určitě. Musí tam být mnohem větší dravost a drajv do brány. Musíme to tam umlátit hlava nehlava. Střely musí být tvrdší a musíme za tím jít. Když střílí obránci, musíme být před bránou. V extralize rozhodují detaily. Tým, který je dělá dobře, v takových zápasech vítězí.

Přesilovky v našem provedení nevypadaly vůbec špatně, ale gól z nich nepadl. Budete se právě na ně dál zaměřovat?

Přesilovky jsme nesehráli špatně, byli jsme hodně u nich v pásmu. Jsou to ale přesně ty situace, kdy puk skáče na brankovišti. My ho tam prostě musíme dobouchat. To rozhoduje zápasy.

Ty jsi asistoval na náš jediný gól. Věděl jsi hned, že budeš hledat Tomáše Plekance, nebo jsi přemýšlel o zakončení?

Už když jsem to dostával, tak jsem pokukoval po Plekym, že tam jede. Zrovna na nás vyšel ten jejich šestimetrový obránce, takže jsem věděl, že mi tam bude cpát hokejku. Snažil jsem se teda nahrát Plekymu, aby měl prostor. On už to zakončil.

„Jsme jeden tým, jedna velká parta, rodina.“

Co jsi říkal na výkon jejich brankáře?

Nechytal špatně, v téhle lize je ale každý gólman kvalitní. O to víc mu my musíme lézt na nervy – diskutovat s ním, trošku ho popichovat, abychom ho rozhodili… Rozhodně ale nechytal špatně.

Zápas byl hodně vyrovnaný a mohl klidně dopadnout i obráceně. Ukázalo nám to, že si můžeme v extralize věřit?

Určitě, bylo to vidět už v zápase s Litvínovem. Když plníme svoje věci a hrajeme tak, jak bychom měli, tak můžeme být vyrovnaným soupeřem komukoliv. Je to jen první zápas. Musíme ho hodit za hlavu a připravit se na další utkání. Čeká nás maraton zápasů, bude jich strašně moc a nemůžeme koukat na to, že jsme první prohráli. Poučit se a jedeme dál!

Od začátku bylo vidět, že už se hraje o body. Na ledě bylo několik strkanic a na závěr i šarvátka Marka Račuka s Robertem Flickem. Ukazuje právě tohle, jakého máme týmového ducha?

Přišli sem noví hráči, ale jádro týmu zůstalo, takže při sobě všichni držíme. Když se něco takového semele, tak stojíme jeden za druhým. Je úplně jedno, kdo tam je. Musíme ukázat, že jsme jeden tým, jedna velká parta, rodina. S tím do toho jdeme. Každý zápas je pro nás mini play off, protože můžou padat dva týmy. Musíme ze všech zápasů sbírat body.

V neděli jedeme do Českých Budějovic. Co od toho zápasu očekáváš?

Budějovice budou hrát útočný hokej. Mají tam spoustu zkušených kluků, kteří si věří na puku. Když budeme hrát agresivně a hráče jako Gulaš a Pech dostaneme pod tlak, tak budou nervózní a my z toho budeme moct těžit. Uvidíme, s čím přijdou. My tam jedeme pro body.

V prvním utkání vás podporoval plný kotel fanoušků. Překvapilo tě, kolik jich z Kladna přijelo?

Hodně mě to překvapilo. Když naskakujeme na led, tak kotel nevidíme. Když jsem ale vyjel na plochu a otočil jsem se, tak mi spadla brada. Fanouškům moc děkujeme za to, jakou nám vytvořili kulisu. Doufám, že budeme hrát tak, aby za námi dál jezdili.