neděle 21.4.2024
A tým

Pořád máme na čem pracovat, uvědomuje si po výhře nad Kadaní Zach Frye

3. 12. 2020 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček
Americký obránce Zach Frye v posledních zápasech dokazuje, jak je pro Kladno přínosný. Před přestávkou vstřelil tři góly ve dvou zápasech a s velkou chutí vletěl do soutěže i po jejím restartu. V Prostějově skóroval a doma proti Kadani na to navázal hned třemi asistencemi. „Jsem tu od toho, abych hrál hokej, takže už jsem se nemohl dočkat, až budu moct zase hrát,“ vyprávěl po zápase proti Trhačům. S předvedeným výkonem týmu ale úplně spokojený nebyl.

Kadaň jsme po dobrém začátku porazili 7:4. Co bys k zápasu řekl?

Všichni máme radost z vítězství, zároveň si ale uvědomujeme, že jsme mohli hrát daleko lépe. Vítězství je vítězství, ale nefungovaly nám tam některé systémové věci. Pořád máme na čem pracovat.

Ty jsi nasbíral tři asistence a opět jsi ukázal, že ti útočení není cizí...

Snažím se hrát jednoduše a chytře. Rád pomůžu spoluhráčům směrem dopředu. Útočníci už to tam pak dokážou doklepnout.

V Prostějově jsme po dlouhé přestávce začali špatně a rychle jsme prohrávali. To se nám dnes povedlo úplně otočit. S tím tedy asi musí panovat spokojenost, že?

Určitě. Jestli si z tohohle zápasu můžeme něco vzít, tak je to to, že jsme dokázali vyhrát a že jsme tak dobře vstoupili do zápasu. Snad se nám na tohle povede navázat.

I když jsme vstřelili rychlé góly, směrem dozadu to pak asi úplně nebylo ono, že?

S tím určitě souhlasím, musíme to do příště zlepšit. To, že jsme hráli s posledním týmem, neznamená, že se přizpůsobíme jejich hře. Musíme hrát pořád to svoje a bude to v pohodě.

Jak obtížné je udržet koncentraci, když se zápas vyvíjí tak jako tentokrát?

Rozhodně je to těžké. Každý nás ale chce hrozně moc porazit. Máme tu takové hráče jako Plekance nebo Jágra, takže se na nás chce každý vytáhnout a hraje nejlépe, jak může. My jsme dnes určitě nebyli plně koncentrovaní celých šedesát minut. Měli jsme tam ale dobré věci a těch se musíme držet. Tak musíme hrát celou dobu.

„Poslední dva měsíce nám ukázaly, že nic nemůžeme brát jako samozřejmé.“

Ví se, že zápasy proti týmům ze spodku tabulky jsou vždy nevyzpytatelné. Jak se na taková utkání ty připravuješ?

Připravuju se úplně stejně jako na každý jiný zápas. Občas na sobě začneš cítit, že se plně nekoncentruješ, takže se na to musíš opět pořádně zaměřit. Je fajn, když se tím bavíš, nesmíš se tím ale bavit zas tak moc, aby ses třeba nevracel do obrany.

Po konci zápasu se na ledě ještě srotil celý tým Kadaně a něco si vyříkával s několika našimi hráči. Co se tam stalo?

Vůbec nevím. Já už jsem byl dávno z ledu, takže jsem se jen otočil a nechápal jsem, co se tam děje.

Ty jsi v obou zápasech po přestávce působil hodně hladovým dojmem. Těšil ses už hodně na zápasy?

Rozhodně. Jsem tu od toho, abych hrál hokej, takže už jsem se opravdu nemohl dočkat, až budu moct po takové době zase hrát. Poslední dva měsíce nám ukázaly, že nic nemůžeme brát jako samozřejmé a musíme si to užívat a hrát co nejlépe.

Jak jsi ty osobně trávil dlouhou přestávku bez zápasů?

Hrál jsem videohry, četl knížky a koukal na Netflix. Prostě jsem nějak zabíjel čas v bytě.

V sobotu vás čeká zápas v Sokolově. Co si chcete vzít z utkání proti Kadani?

Musíme zůstat soustředění a nemůžeme mít takové výpadky, jako jsme měli dnes. Jinak to pro nás bude špatné.